بیوگرافی امیر حسین فتحی بازیگر و فرزند دوم حسن فتحی کارگردان

امیر حسین فتحی در سال ۷۲ به دنیا آمد درش حسن فتحی یکی از کارگردان های بزرگ ایران است فارغ التحصیل رشته بازیگری و دانشجوی رشته ادبیات انگلیسی می باشد اولین فیلم امیر حسن فتحی پریناز در سال ۸۹ بود سریال شهرزاد دوم کار هنریش بود که با پدرش حسن فتحی انجام داد امیر حسن فتحی در یک مصاحبه ای اظهار نمود با خواست خودش در سریال شهرزاد بازی نموده است این کار را خیلی دوست داشت و از پدرش حسن فتحی خواست که در سریال شهرزاد به ایفای نقش بپردازد .

امیرحسین فتحی: من یک سال قبل از فیلم «کیفر» به بازیگری علاقه مند شدم و در حال حاضر تمام زندگی ام را پای سینما گذاشتم. بازیگری دل مشغولی بزرگ زندگی من است. بامیرحسین فتحی تصریح کرد: به خاطر شرایط فیزیکی به من چند پیشنهاد مدلینگ شد. اما من نخواستم چون بازیگری را دوست دارم. در حال حاضر هم چند پیشنهاد بازیگری دارم که در حال بررسی آن ها هستم تا نقشی متفاوت ایفا کنم. چون بازیگر باید بتواند هر نقشی را ایفا کند.

شخصاً بازی در نقش همایون را دوست داشتم و پذیرش آن باعث ایجاد چالش های زیاد در من شد. همایون در این داستان به عنوان مهمان قصه نیست و در قسمت های زیادی داستان را با خود حرکت می دهد و جلو می برد.

او به کار مدلینگی نیز علاقه ای خاصی دارد و این کار را نیز دنبال خواهد نمود در کنارش به تحصیل نیز خواهد پرداخت وی دانشجوی ادبیات انگلیسی است و دوست دارد این رشته را تا مقطع کارشناسی ادامه دهد .

فیلمها و سریالهای امیرحسین فتحی

فیلم کیفر
فیلم پریناز
فیلم مزار شریف
فیلم سینمایی آخرین بار کی سحر رو دیدی

سریال شاهگوش
سریال پرده نشین
سریال شهرزاد

امیر حسن فتحی در حال حاضر مجرد می باشد و هنوز ازدواج نکرده است او دوست دارد در عرصه بازیگری موفق تر باشد و در سریال ها و فیلم های بسیاری بازیگری نماید .

امیرحسین فتحی در مورد خودش می گوید:

“امیرحسین فتحی در خصوص تعامل با پدرش در کار بازیگری گفت: «شهرزاد» دومین فیلمی بود که با پدر همکاری داشتم. بنا به توصیه پدر و به خواست پدر ما فعالیت مستقل داریم. وقتی برای «شهرزاد» انتخاب شدم، حتی در خانه هیچ صحبتی بابت آن نشده بود و از دفتر با من تماس گرفتند. امیرحسین فتحی افزود: وقتی نقش را برایم توضیح دادند، اول دوستش نداشتم. چون تمایل نداشتم در نقش تا این حد منفی بازی کنم. اما وقتی بیشتر از نقشم فهمیدم، متوجه شدم آن قدرها هم منفی نیست.”