بیوگرافی فرشاد پیوس و همسرش مربی و بازیکن فوتبال

فرشاد پیوس متولد دی ۴۰ در تهران به دنیا آمد او در دهه شصت بازیکن تین پیروزی در ایران بود و آقای گل تیم ملی ایران او بازی فوتبال را از تیم راه آهن شروع نمود و توانست خیلی زود وارد تیم ملی شود در کارنامه خود ۱۵۵ گل زده دارد که به آقای گل معروف می باشد فرشاد پیوس در سال ۶۴ وارد تیم پرسپولیس شد ۳۵ بازی در تیم ملی دارد و افتخارات زیادی را برای تیم ملی به ثمر رسانده است .

فرشاد پیوس در دوران جوانی

بیوگرافی فرشاد پیوس:

فرشاد پیوس در سال ۶۵ به دلیل اعتراض به کادر فنی تیم ملی مجبور شد از فوتبال استعفا دهد ولی در سال ۶۷ دوباره وارد تیم ملی شد چون بازیکن بسیار حرفه ای بود.

خانواده فرشاد پیوش در سالگرد ازدواجش

فرشاد پیوس تاکنون مربی گری تیم های تراکتور سازی تبریز (دو بار قهرمانی دسته اول) ، سپیدرود رشت(قهرمانی دسته دوم)، اذربایجان تهران، هما تهران، شهید قندی، شموشک نوشهر و برق شیراز را برعهده داشته است.

و با ۱۵۳ گل زده بهترین گلزن تمام ادوار پرسپولیس است.

وی در یک سالی که در باشگاه قطری بازی کرد نیز در لیگ قطر به مقام آقای گل رسید.

او در سال ۱۳۶۶ با ۱۳ گل آقای گل تهران شد.

همچنین در سال ۱۳۷۰ این عنوان را با ۱۶ گل تکرار کرد.

فرشاد پیوس در برنامه دورهمی

در سال ۶۹ فرشاد پیوس با دختر مورد علاقه خود ازدواج نمود در همان سال برای بازی به تیم پرسپولیس برگشت و ۱۴۲ بازی را در کارنامه فوتبالی خود ثبت نمود .

عکس خانوادگی فرشاد پیوس

فرشاد پیوس لقب مار زنگی آسیا را از آن خود نمود چون می توانست در یک بازی چند گل زیبا را به ثمر برساند او در سال ۱۳۷۶ در آخرین بازی فوتبال خود در برابر تیم استقلال به میدان رفت درز این بازی خاطره انگیز توانست دو بار موقعیت گل را برای تیم پرسپولیس فراهم نماید.

او فوتبال را کنار گذاشت تا چند سال استراحت نماید این حرف خودش بود در سال ۷۸ به کشور کرواسی رفته و یک دوره مربیگری را گذارند مربیگری را از سال ۸۰ در تیم قندی یزد شروع کرد فرشاد پیوس در حال حاضر صاحب آکادمی فوتبال می باشد.

فرشاد پیوس در برنامه دورهمی مهران مدیری حضور پیدا نموده و جام آقای گل شدنش رابه موزه دورهمی اهدا نمود و درباره زندگی شخصی و فوتبالی خود در این برنامه گفتگوی جالبی داشت .

وی در خصوص دستمزد فوتبالیست‌های امروز و مقایسه آن با زمان خود بیان کرد: دستمزد دوره ما با امروز خیلی فرق داشت؛ من سالی که به پرسپولیس آمدم دستمزدم ۱۸ تومان بود که هنوز هم نصف آن را علی پروین نداده است (با خنده) . با این حال، پروین خیلی معرفت داشت و حمایت می‌کرد.