خواص درمانی انجیر در درمان برخی از بیماری های خطرناک

انجیر یکی از میوه های مفید می باشد که برای درمان یبوست و بیشتر بیماری ها از این میوه استفاده می شود انجیر سرشار از فیبر و انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد فیبر انجیر موجب می شود روده تحریک شده و حرکات موجی در روده ایجاده شود افرادی که یبوست دارند از انجیر خشک در همه فواصل می توانند استفاده نمایند در ادامه به بررسی خواص انجیر خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

فیبر موجود در انجیر موجب کاهش وزن و لاغری می شود ولی اگر با شیر مصرف شود شمادچار اضافه وزن می شوید بهتر است از انجیر زیاد استفاده ننمایید .

کاهش سطح کلسترول خون با انجیر امکان پذیر می شود چون انجیر باعث می شود یبوست فرد بهبود یابد کلسترول بد خون نیز از راه روده رفع می شود .

انجیر باعث می شود بیماری های قلبی عروقی کمتر شود این میوه بیماری های قلبی را مهار می نماید.

 

فیبر داخل انجیر باعث می شود سرطان سینه نیز بهبود یابد و یا از ابتلا به سرطان سینه جلوگیری می نماید آنتی اکسیدان موجود در انجیر برای  مبارزه با رادیکال آزاد موثر است .

برای بهبود بیماری دیابت بهتر است از انجیر استفاده نمایید انجیر دارای مقدار زیادی پتاسیم می باشد برای تنظیم مقدار قند خون بسیار  مناسب است .

فشار خون بالا را انجیر کنترل نموده و سدیم خون را کاهش می دهد و با فشار خون بالا مبارزه می نماید .

انجیر برای بیماری های جنسی بسیار مناسب است و درد این بیماری ها را تسکین می دهد مصرف خوراکی یا استعمال موضوعی انجیر موجب بهبود بیماری جنسی قابل انتقال می شود .