فواید بادام و روغن بادام در طب سنتی

روغن بادام یکی از بهترین روغن ها برای استفاده در لوازم آرایشی می باشد درخت بادام در اواخر اسفند ماه شروع به شکوفه دادن می نماید گل های درخت بادام صورتی و بسیار خوشبو می باشد ولی گل های درخت بادام تلخ سفید است طبع بادام شیرین گرم و تر است بادام ملین بوده  و روغن بادام خاصیت ضد یبوست دارد شیر بادام برای تنگی نفس و سرفه های شدید موثر بوده و سرفه های شدید را درمان می نماید در ادامه به بررسی  خاصیت بادام و روغن بادام خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

بادام برای درمان اسهال و درمان زخم های روده بسیار مناسب میباشد همچنین بادام تقویت کننده معده می باشد شکوفه را دم نموده و برای کودکان به عنوان مسهل بخورانید .

روغن بادام یکی از بهترین روغن ها برای پوست میباشد و برای تهیه لوازم آرایشی مناسب است شما می توانید برای ازبین بردن چین و چروک صورت از روغن بادام استفاده نمایید .

روغن بادام شیرین برای خوشبو نمودن لوازم آرایشی نیز استفاده میشود برای تسکین درد عضلات مقداری روغن بادام را روی محل درد ریخته و ماساژ دهید درد را درمان می نماید.

برای زیبای موها نیز می توانید از روغن بادام شیرین استفاده نمایید برای ازبین بردن موخوره و شوره سر کمک نموده و موها را خوش حالت می نماید .

برای تقویت ناخن ها نیز می توانید از روغن بادام استفاده نمایید باعث نرمی پوست اطراف ناخن ها شده و ناخن را از حالت شکنندگی خارج می نماید .

اگر دوست دارید مژه و ابروهایی پرپشتی داشته باشید از روغن بادام شیرین استفاده نمایید برای نرمی لب ها و ترک خوردگی پوست لب نیز بسیار مفید است .