درمان بیماری های مختلف با خرمالو  یا زردآلوی ژاپنی

خرمالو یکی از میوه های محبوب در فصل پاییز و زمستان می باشد خرمالو دارای  ویتامین C و بتاکاروتن می باشد سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و ارزش غذایی بسیار بالایی دارد این میوه شبیه گوجه فرنگی میباشد خرمالو یک میوه پرطرفدار در فصل های سرد سال میباشد خرمالو انرژی زا است و برای افرادی که احساس خستگی می نمایند بسیار خوب است در ادامه به بررسی خاصیت خرمالو خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

خرمالو یک میوه چینی می باشد و میوه ملی ژاپنی ها و کره ای ها محسوب می شود این میوه در شمال ایران رشد می نماید و میوه های بسیار درشت و شیرینی می دهد که مورد توجه ایرانی ها واقع می شود.

خرمالو به دلیل داشتن ویتامیم ث از بیماری آنفولانزا و سرما خوردگی پیشگیری می نماید افرادی که زیاد به بیماری سرماخوردگی دچار می شوند روزانه یک عدد خرمالو میل نمایند .

سنگ کلیه را به خوردن خرمالو درمان نمایید چون خرمالو دارای پتاسیم و کلسیم می باشد که به پاکسازی مثانه و کلیه ها کمک می نماید .

خرمالو باعث می شود فشار خون بالا به حالت نرمال در بیاید خرمالو سرشار از فیبر است از بیماری های قلبی و عروقی خودداری می نماید .خرمالو بیماری کبد چرب را درمان می نماید چون دارای آنتی اکسیدان میباشد در سم زدایی و سلامت کبد نقش عمده ای دارد .افرادی که به بیماری کم خونی دچارند می تواند در رژیم غذایی خود از خرمالوی رسیده استفاده نمایند چون باعث افزایش گلبول قرمز در بدن می شود.