خواص روغن کنجد برای کاهش فشار خون و زیبایی پوست و مو

روغن کنجد یکی از روغن هایی گیاهی و بسیار مغذی در دنیا میباشد بیشتر افراد از این برای طبخ غذا و یا برای سالاد استفاده می نمایند این روغن کلسترول بد خون LDL را کاهش داده و باعث می شود فشار خون نیز کاهش یابد روغن کنجد منبع ویتامین E  است و یک عامل کنترل چربی در بدن است بهتر است در طبخ غذاها از این روغن استفاده نمایید در ادامه به بررسی خواص روغن کنجد خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

روغن کنجد یک ضد آفتاب طبیعی بشمار میرود و از پوست شما در جلوی کلر آب استخر محافظت می نماید خشکی پوست و ترک های پوستی را از بین می برد و باعث طراوت پوست صورت و بدن می شود. روغن کنجد لک هایی که از سوختگی ایجاد می شود را از بین میبرد .

یبوست مادر بسیاری از بیماری ها می باشد افرادی که دچار یبوست شده اند مزاجی خشک دارند روزانه در سالاد و غذایشان دو قاشق روغن کنجد بریزید و میل نمایید تا بیماری یبوست شما بهتر شود .

با مصرف روغن کنجد می توانید سیستم عصبی  بدنتان را تقویت نمایید روغن کنجد نشاط آور بوده و درد عضلات و گرفتگی عضلات را کاهش می دهد .

روغن کنجد از پوکی استخوان جلوگیری می نماید چون سرشار از کلسیم می باشد افرادی که گوشت و لبنیات استفاده نمی نمایند توصیه می نماییم از روغن کنجد استفاده کنند.

روغن کنجد برای حالت دادن موها بسیار مناسب میباشد افرادی که دوست دارند پوست جوان و زیبایی داشته باشند از روغن کنجد استفاده نمایند .