خواص درمانی و دارویی گیاه خرنوب در درمان بیماری های مختلف

گیاه خرنوب خاصیت باروری در افراد نابارور را دارد و تحرک اسپرم مردان را کاهش می دهد این گیاه یک گیاه مدیترانه ای می باشد و به منظور تقویت قوای جنسی افراد در طب سنتی کاربردهایی ویژه ای دارد دیگر خاصیت گیاه خرنوب کاهش ورم ریه ها است که از سرطان ریه جلوگیری می نماید و یک خلط آور طبیعی بشمار می رود در ادامه به بررسی خاصیت درمانی گیاه خرنوب در طب سنتی خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

گیاه خرنوب طبع سرد و خشکی دارد برای ناباروی مردان یک داروی شناخته شده در جهان است باعث افزایش تحرک اسپرم ها و تقویت آنها می شود نازایی مردان به دلیل کم تحرکی و ضعیف بودن اسپرم ها می باشد.

خاصیت خلط آور بودن گیاه خرنوب باعث شده در طب سنتی به عنوان یک دارویی گیاهی برای درمان تنگی نفس و تورم ریه استفاده شود .

بیماری های قلبی و عروقی با دمنوش گیاه خرنوب موثر می باشد خاصیت ضد کلسترول بدخون LDL  و باعث افزایش کلسترول خوب خون در بدن می شود.

افرادی که دچار بیماری اسهال میباشند دانه های خرنوب را پودر نموده و با آب گرم مخلوط نموده و برای بیمارانی که اسهال دارند بخورانید اسهال این افراد قطع می شود.

این گیاه دارای ویتامین های مختلفی و مفید میباشد که برای تقویت بدن بسیار ضروری است استفاده از گیاه خرنوب برای درمان بیشتر بیماری ها مفید است و در طب سنتی کاربردی می باشد.