خواص درمانی سیر در کاهش بیماری های قلبی و عروقی

سیر یک ماده غذایی بسیار مقوی میباشد که خاصیت درمانی دارد و در طب سنتی از سیر به عنوان یک داروی گیاهی استفاده می شود بیشتر افراد در غذاهایشان از سیر استفاده می نمایند چون از خاصیت شگفت انگیز سیر اطلاع دارند همیشه پزشکان به افراد توصیه می نمایند که روزی چند حبه سیر خام روزانه استفاده نمایید و منطقی است که از سیر به عنوان یک مواد غذایی مقوی استفاده نمایید در ادامه به بررسی خواص سیر و درمان بیماری هایی مانند فشار خون بالا خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

مادران بارداری که در حین حاملگی از سیر استفاده می نمایند نوزادان سالمی به دنیا می آورند ولی چون سیر بوی بدی دارد خیلی از افراد از خوردن سیر امتناع نموده و دوست ندارند از دهانشان بوی سیر بیاید .

سیستم ایمنی بیشتر افراد بسیار ضعیف می باشد و همیشه دچار سرماخوردگی می شوند یا به بیماری هایی مانند آسم دچار می شوند این افراد باید در رژیم غذایی خود از سیر استفاده نمایند .

درمان پر کاری تیروئید نیز با خوردن سیر بهبود یافته و افرادی که به بیماری گواتر دچارند می توانند از سیر برای بهبود و کم کاری تروئید استفاده نمایند.

زیبایی پوست و مو با میل کردن سیر امکان پذیر می باشد لوازم آرایشی مختلفی از جمله شامپو و کرم های زیبایی را از عصاره سیر تهیه می نمایند چون برای پوست بسیار مفید است .

سیر فشار خون را نیز تنظیم نموده افرادی که دارای فشار خون بالایی میباشند با میل نمودن سیر فشار خون شان کم شده و به حالت نرمال در می آید .

 

مطالب مرتبط