خواص درمانی میوه های بهاری و آشنایی با فواید این میوه ها

میوه های بهاری هم مانند بقیه میوه ها سرشار از ویتامین میباشند که باید در فصل بهار از این میوه ها استفاده نمایید میوه هایی که تازه و برای بدن فواید بسیاری دارند دارای آنتی اکسیدان و با افزایش کلسترول بدن خود مبارزه می نمایند دارای مواد معدنی و ویتامین های زیادی هستند که ضد سرطان نیز بشمار می روند در ادامه به بررسی خاصیت میوه های بهاری خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

 

گیلاس یکی از بهترین میوه های در طبیعت بشمار می رود سرشاراز ویتامین C است فیبر و پتاسیم زیادی در گیلاس است که باعث می شود با بیماری هایی مانند سرطان به مبارزه بپردازد .

میوه های بهاری عبارتند از:

  • تره فرنگی
  • کنگر فرنگی
  • گیلاس
  • نخود فرنگی
  • زردآلو

تره فرنگی نیز مانند همه سبزیجات دارای خواص بی نظیری میباشد که بدن را درمقابل سرطان ایمن می نماید دارای فیبر و آهن فراوان است و برای بیماری کم خونی نیز مناسب .

کنگر فرنگی بدون چربی و سدیم می باشد دارای فیبر، پتاسیم ، فولات است این گیاه باعث ترشح صفرا می شود و هضم غذا را آسانتر مینماید در درمان میگرن بسیار موثر است خارش پوست بدن را نیز در بهار درمان می نماید .

نخود رنگی دارای فیبر بالایی است برای لاغری و کاهش وزن مناسب است اشتها را کم نموده و دارای ویتامین ب۶ است اگر احساس خستگی می نمایید از نخود فرنگی استفاده نمایید چون خستگی را رفع می نماید.

زردآلو دارای بتاکارتن و یک آنتی اکسیدان قوی بشمار می رود سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید کاهش سطح کلسترول بد خون درمان بیماری بی خوابی، خستگی شدید می شود چون دارای ویتامین ب می باشد.