خواص هلیله سیاه برای تقویت عمومی بدن و درمان بیماری ها

هلیله سیاه خواص بسیاری دارد و برای درمان بسیاری از بیماری در طب سنتی کاربرد دارد دانه هلیله سیاه کوچک و سیاه می باشد هلیله سیاه برای تقویت معده ،تقویت چشم، کبد پیشگیری از سفیدی مو، یبوست، اسهال، بوی بد دهان، کوچک کردن شکم، تقویت حافظه، بهبود بیماری آسم،تصفیه خون بسیار مفید است در ادامه به بررسی فواید هلیله سیاه خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

هر گونه ناراحتی معده را می توانید با استفاده از کوبیده هلیله سیاه درمان نمایید و افرادی معده ضعیفی دارند می توانند با استفاده از هلیله سیاه معده خود را تقویت نمایند.

با استفاده ازهلیله پودر شده می توانید چشم های خود را تقویت نمایید با دم کرده هلیله سیاه می توانید چشم را بشورید.

کبد را می توانید با استفاده از هلیله سیاه تقویت نمایید مقداری هلیله را در کمی ماست ریخته و در هنگام غذا میل نمایید کبد را تقویت می نماید.

افرادی که موهایشان زودتر سفید شده است می توانند پودر شده هلیله را در دهان خود ریخته و کمی آب میل نمایند.

درمان اسهال با هلیله سیاه بسیار راحت می باشد بیشتر کودکانی که در فصل تابستان دچار اسهال مزمن می شوند با هلیله سیاه می توانید اسهال را بند آورده و درمان نمایید.

لاغری موضعی با میل کردن هلیله سیاه افرادی که دارای شکم بزرگ و پهلوهای بزرگی میباشند می توانند از هلیله سیاه در آب کردن چربی دور شکم اقدام نمایند .

هلیله سیاه برای تقویت حافظه بسیار مناسب است افرادی که در دوران سالمندی به بیماری آلزایمر یا پارکینسون دچار می شوند می توانند از هلیله سیاه در رژیم غذایی خود استفاده نمایند .