خاصیت گیاه ارگانو یا پونه کوهی برای درمان قاعدگی نامنظم و گرفتگی قاعدگی

گیاه ارگانو یا پونه کوهی برای گرفتگی قاعدگی بسیار مفید می باشد برای درمان قاعدگی نامنظم بسیار مناسب می باشد اثرات منفی یائسگی را درمان می نماید  اختلالات دستگاه تنفسی را درمان می‌کند و برای بیماری آسم بسیار مناسب می باشد برای درمان سرماخوردگی بسیار مناسب است پونه کوهی دارای خواص ضد آلرژی می باشد و سرما خوردگی را خیلی سریع خوب می نماید .

گیاه ارگانو یا پونه کوهی

عطر و طعم ارگانو فوق العاده است و فواید سلامت بسیاری را ارائه می کند. ارگانو حاوی دو ترکیب قدرتمند به نام های کارواکرول و تیمول است که ویژگی های ضد باکتریایی و ضد قارچی دارند. همچنین، این گیاه دارویی از ویژگی های آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد میکروبی، ضد نفخ، ادرارآور، معرق و خلط آور بهره می برد.

از این گیاه می توان برای درمان سرماخوردگی، رفع گرفتگی بینی، تقویت سیستم ایمنی بدن، رفع گرفتگی های قاعدگی، بهبود سلامت قلب، کاهش خستگی آدرنال، و مبارزه با دندان درد استفاده کرد. ارگانو در پیشگیری و درمان قند خون بالا نیز موثر است.

شما می توانید مقداری ارگانو خشک شده را در سوپ ها، سالادها، یا اسموتی ها اضافه کنید تا هر چه بیشتر عطر و طعم آنها را بهبود ببخشید. همچنین، می توانید روزانه چای ارگانو بنوشید. برای تهیه این چای:

سه قاشق چایخوری برگ ارگانو را در یک فنجان آب داغ بریزید و اجازه دهید پنج تا ۱۰ دقیقه به همان حالت باقی بماند. چای را صاف کرده و بنوشید.

گیاه ارگانو یا پونه کوهی

 

به خاطر غنی بودن از منگنز و آهن، پونه کوهی در پیشگیری از کم خونی از طریق تضمین این که تولید سلول‌های قرمز خون در سطح درستی است و در نتیجه بدن خون کافی خواهد داشت موثر است، و از این رو باعث می‌شود به طور کامل با ناراحتی به نام کم‌خونی خداحافظی کنید. اما، در سطوح پیشرفته و بالای کم خونی باید حتما برای درمان جدی‌تر به پزشک مراجعه کنید.

 

سلول‌های سفید خون بخشی از سیستم ایمنی هستند. عملکرد سیستم ایمنی بدن با تولید سلول‌های سفید خون بهتر می‌شود. پونه کوهی که سرشار از کارواکول و تیمول است به افزایش تولید سلول‌های سفید خون به منظور مبارزه با باکتری‌ها و سایر ناراحتی‌های به وجود آمده به خاطر عفونت‌های ویروسی کمک می‌کند.

هشدار: اگر چه برخی از آدم‌هایی که به نعناع و دیگر گیاهان چند ساله‌ی علفی حساسیت دارند ممکن است با خوردن یا لمس پونه کوهی دچار مشکلاتی بشوند، اما این گیاه معمولا به عنوان یک ماده‌ی آلرژی‌زا شناخته نمی‌شود و علائم واکنش آلرژیک به پونه کوهی بسیار خفیف هستند. کمی پونه‌ی کوهی به وعده غذایی بعدی‌تان اضافه کنید و ببینید که چه‌قدر می‌تواند برای‌تان مفید واقع شود.