خاصیت فوق العاده عسل برای درمان بیماری ها

عسل یک ماده غذایی بسیار مفید و سرشار از ویتامین در دنیا می باشد که پزشکان همیشه برای معالجه بسیاری از بیماری ها توصیه می نمایند که از عسل استفاده نمایید عسلی که تیره تر است ویتامین بیشتری نسبت به عسل های معمولی دارد این مایع توسط زنبور تولید می شود در ادامه به خاصیت عسل در این مقاله خواهیم پرداخت در ادامه با ما همراه باشید.

 عسل

سرماخوردگی های مزمن که همیشه برای افراد نوعی بیماری ناخوشایند می باشند میتوانید با عسل سرماخوردگی را خیلی راحت درمان نموده و برای جلوگیری از بیماری آنفولانزا بسیار موثر می باشد سیستم ایمنی بدن را بالا برده و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن نیز میشود.

عسل خاصیت سم زدایی در بدن دارد و برای پیشگیری از بیماری های ویروسی بسیار مفید است ویتامین B6 موجود در عسل برای سمزدایی مفید است و کم خونی را نیز درمان می نماید.

کاهش وزن با عسل امکان پذیر است مقداری از عصاره عسل را با دارچین مخلوط نموده و  قبل از صبحانه میل نمایید این کار باعث میشود چربی در مناطقی از بدن ذخیره نشده و اندام متناسبی داشته باشید.

 عسل

عسل برای دندان درد نیز مفید است و مانند یک مسکن عمل می نمایند و درد دندان را کاهش میدهد.

 

افرادی که به بیماری مانند آسم مبتلا هستند و همیشه سرفه می نمایند عسل یکی از بهترین داروها برای درمان سرفه میباشد خارش و تحریک گلو در اثر ویروسی شدن را کاهش میدهد و مانند یک پوشش در گلو عمل می نماید سرفه را کاهش میدهد و درمان سرماخوردگی نیز نقش مهم یرا ایفا می نماید.