خاصیت پسته  برای سلامت مو و کاهش وزن

پسته یکی آجیل های مفید و خوشمزه می باشد مغز پسته دارای مواد مغذی برای تقویت بدن است انقباضات عضلات را کم می نماید و استرس و اضطراب را در بدن کاهش می دهد افرادی که بی خوابی دارند می توانند از پسته برای درمان بی خوابی استفاده نمایند از روغن پسته برای خوش طعم نمودن موادغذایی مانند شیرینی جات استفاده می شود هر چه روغن پسته پر رنگ تر باشد مرغوب تر است در ادامه به خواص درمانی پسته در این بخش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

روغن پسته دارای ویتامین K, A, D, E فسفر، مس، روی و منیزیم می باشد درصنعت ساخت لوازم آرایشی و طبی کاربرد بسزایی دارد و باعث از بین رفتن چین و چروک صورت می شود.

برای تقویت موها می توانید روزانه چند عدد پستته میل نمایید تا موهایی زیبا و شاداب داشته باشید موها را درخشان و زیباتر می نماید افرادی که موهای ضعیفی دارند و شکننده می باشد از پسته استفاده نمایند تا ساقه های موهایشان کلفتر و درخشان تر شود.

 

پسته دارای پروتئین زیادی است که از گوشت، شیر ، تخم مرغ و حبوبات نیز مغذی تر است. پسته دارای فیبر فراوانی می باشد که باعث کاهش اشتها و لاغری می شود .

بیماری تیروئید را پسته می تواند درمان نماید پسته اسهال معمولی و اسهال خونی را درمان می نماید پسته باعث تسکین سرفه می شود و برای تقویت قوای جنسی بسیار موثر است .