خاصیت ریشه گل نیلوفر در درمان برخی از بیماری های خطرناک

ریشه گل نیلوفر  سرشار از ویتامین C میباشد و بیشتر برای بیماری های تنفسی و درمان آسم مفید می باشد در طب سنتی از پودر ریشه این گیاه استفاده های خاصی می شود به عنوان یک منبع ویتامین ث استفاده می شود ویتامین B6 این گیاه برای بیماری های بری بری بسیار مفید میباشد از فیبر این می توانید برای لاغری استفاده نمایید چون ضد اشتها میباشد در ادامه به بررسی خاصیت ریشه گل نیلوفر خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

گل نیلوفر آبی در برکه های عمیق رشد می نماید در برخی از حوض ها هم این گل رشد می نماید برگ های این گیاه روی آب را می گیرد و گل های زیبا و درشتی دارد به همین دلیل نام این گیاه را نیلوفر آّی نامیده اند .

گل نیلوفر آبی در هنگام صبح باز شده و شب ها بسته می شود ریشه این گیاه خود را در زیر آب به زیر شن ها می کشد و خود را به خاک متصل می نماید.

گل، برگهاو ریشه این گیاه خوراکی می باشد و دارای ویتامین های پتاسیم، فسفر، مس، آهن و منگنز و همچنین تیامین، پانتوتنیک اسید، روی و ویتامین B6 , C   می باشد.

این گیاه به عنوان یک ماده غذایی مغذی در جهان شناخته شده است برای کاهش کلسترول بد خون، کنترل فشار خون بالا ، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود افسردگی، پیشگیری انواع سرطان و افزایش گردش خون می باشد.

کاهش اضطراب با ریشه گل نیلوفر آبی به دلیل اینکه این ریشه دارای ویتامین های گروه B می باشد و باعث می شود سردرد و استرس فرد کم شود .

 

مطالب مرتبط