خاصیت کیوی برای درمان بسیاری از بیماری ها

کیوی یکی از میوه های محبوب و پرخاصیت می باشد سرشار از ویتامین c و آنتی اکسیدان است در درمان بیماری های مانند سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مفید است کیوی دارای ویتامین C,K,E اسید فولیک و پتاسیم میباشد فیبر کیوی باعث کاهش وزن می شود پوست و دانه های کیوی نیز بسیار پر فایده میباشد بهتر است پوست کیوی را با میوه میل نمایید در ادامه به بررسی خاصیت این میوه خوشمزه و سرشار از ویتامین خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

کیوی

درمان بیماری آسم با کیوی چون دارای ویتامین C می باشد بیماران مبتلا به آسم می توانند روزانه یک عدد کیوی میل نمایند چون باعث خس خس در ریه ها شده و تنفس بیماران آسمی را بهبود می بخشد.

کیوی موجب می شود گوارش در بدن آسانتر شود تجزیه پروتئین در روده به راحتی امکان پذیر شود افرادی که دچار اختلال گوارشی میباشند از کیوی استفاده نمایند.

کیوی سیستم ایمنی بدن را بالا برده و موجب می شود چون غنی از ویتامین C است روزانه از کیوی برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده نمایید .

کاهش فشار خون در افرادی که فشار خون بالایی دارند با خوردن کیوی ممکن می شود کیوی باعث می شود فشار خون پایین آمده و یک فشار خون نرمالی داشته باشید.

کیوی از لخته شده خون در شریانات قلب جلوگیری می نماید افرادی که کلسترول بدخون دارند می توانند با میل نمودن کیوی از سکته قلبی جلوگیری نموده و خونشان را رقیق تر نمایند.

کمک به تقویت بینایی با خوردن کیوی افرادی که چشمام ضعیفی دارند می توانند با میل نمودن کیوی بینایی خود را افزایش داده و از ضعیف شدن چشم هایشان جلوگیری نمایند چون کیوی دارای مقدار زیادی ویتامین A  میباشد که این ویتامین برای چشم بسیار مفید است .

مطالب مرتبط