خاصیت درمانی روغن مورینگا در طراوات پوست و درمان بیماری های خطرناک

روغن مورینگا یک روغن بسیار مفید شناخته شده در جهان می باشد و چون خواص درمانی این روغن برای همه ثابت شده است مورد استفاده بیشتر افراد در طب سنتی قرار گرفته است این روغن روند پیری را در پوست کاهش داده و زخم را سریعتر درمان می نماید برای پوست موها بسیار مناسب بود و باعث رفع شوره مو در سر می شود و موها را خوش حالت و زیبا می نماید در ادامه به بررسی خواص روغن مورینگا  در این بخش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

روغن مورینگا از یک درخت بومی بدست می آید که این درخت در مناطق گرمسیر جهان مانند هندوستان و افغانستان یافت می شود ایندرخت دارای پوست ، برگ و دانه میباشد و از عصاره ریشه این گیاه می توانید استفاده های درمانی انجام دهید .

روغن مورینگا دارای ویتامین ث و ب می باشد این گیاه دارای روغن غیر اشباع شده است که برای زیبایی پوست بسیار مفید است .

آنتی اکسیدان فراوانی روغن مورینگا دارد که باعث می شود  با رادیکال های آزاد مبارزه نماید و باعث شود سلول های سرطانی در بدن تشکیل نشود .

روغن مورینگا قند خون را کاهش می دهد و باعث بهبودی بیماری قند خون یا همان دیابت می شود اگر سطح قند خون را کنترل ننمایید باعث بیماری قلبی عروقی در بدن می شود .

کاهش فشار خون با استفاده از روغن مورینگا امکان پذیر میباشد چون دارای امگا ۹ فراوانی می باشد و کلسترول بد خون را کاهش داده و موجب افزایش کلسترول خوب خون می شود .