معرفی سبزی های پرخاصیت و مفید برای بدن

سبزی هایی که بسیار پر خاصیت می باشد و  برای سلامت بدن مفید است شما می توانید از این سبزی ها در وعده های غذایی استفاده نمایید افرادی که چاق هستند می توانند ار سبزهای مقوی برای لاغری و کاهش وزن استفاده نمایند کاهو ، برگ خردل ، ریحان ، کفس، جعفری ، مارچوبه، کیل، اسفناج، شاهی،آراگولا، کنگر فرنگی،برگ چغندر است در ادامه به بررسی خواص سبزی های مقوی برای بدن خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

جعفری یکی از سبزیجات بسیار مفید است که اسید اوریک خون را کاهش می دهد به افراد میانسال توصیه می شود از جعفری در وعده های غذایی استفاده نمایند.

اسفناج دارای مقادیر زیاد آنتی اکسیدان می باشد و انرژی افراد را بیشتر می نماید پروتئین و چربی بسیاری در اسفناج می باشد افراد بالای ۵۰ سال از اسفناج استفاده نمایند .

کنگر فرنگی دارای ویتامین K، B1، B2، B3 و آهن است که برای کم خونی و استخوان های بدن بسیار مفید بوده و فایده دارد.

برگ چغندر سرشار از ویتامین کا است یکی از سبزی های پر خاصیت در بین سبزی ها محسوب می شود باعث می شود خون در رگ ها رسوب ننموده و رقیق تر شود .

شاهی یا تره تیزک یکی از سبزی های مفید می باشد که دارای مقدار زیادی ویتامین C است این سبزی دفع کننده سنگ کلیه و زیاد کننده شیر مادران بچه دار می باشد.

سبزی کرفس حاوی مقدار زیادی ویتامین A است که برای تقویت بینایی بسیار مفید است شما می توانید از خورش کرفس در رژیم غذایی خود استفاده نمایید.

 

مطالب مرتبط