خاصیت شقایق سرخ به عنوان مسکن طبیعی و  درمان بیماری های تنفسی

شقایق سرخ در ا.ایل فصل بهار در مناطق کوهستانی رشد می نماید این گیاه به عنوان یک داروی مسکن طبیعی بشمار می رود و برای درمان بیماری های تنفسی کاربرد دارد از شقایق سرخ برای درمان بیماری های مزمن مانند سرفه استفاده می شود به عنوان یک آرام بخش طبیعی نیز مناسب است افرادی که نمی توانند شب ها بخوابند از دمنوش این گیاه در هنگام خواب استفاده نمایند چون خواب آور طبیعی بشمار می رود در ادامه به بررسی خواص شقایق در این بخش سایت خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

از شقایق قرمز می توان به عنوان یک مسکن قوی برای آرام نمودن درد استفاده کرد همچنین به عنوان یک تقویت کنده عمومی بدن نیز شناخته شده است .

این گیاه ضد تب و خواب آور می باشد بخصوص برای کودکان و افراد مسن و سالمند موجب می شود فرد آرام شده و استرس و اضطرابش کاهش یابد .

شقایق از خانواده خشاش می باشد و خاصیت مخدر نیز دارد برای خلط گلو بسیار مفید است باعث خارج شدن خلط از سینه و درمان سرفه های مزمن می شود .

شقایق سرخ دارای طبیعت گرم و خشک میباشد ریه را نرم و سرفه را کاهش داده و بهبود می بخشد از دمنوش این گیاه شب ها یک فنجان میل نمایید تا اعصابی آرام داشته باشید.

برگ و ریشه شقایق نیز برای بدن مفید است دمنوش ریشه شقایق برای هژاتیت مفید است و برگ شقایق برای زخم های چرکی مفید میباشد.

 

مطالب مرتبط