خاصیت فیسالیس یا گیلاس زمینی برای بدن

فیسالیس یا گیلاس زمینی یکی از میوه های مناطق گرمسیری می باشد که بیشتر در امریکای جنوبی رشد می نماید میوه این گیاه شبیه پرتغال به رنگ نارنجی و زرد پر رنگ میباشد این میوه در ایران به شکل بسیار انبوه در حال تولید میباشد چون خاصیت بسیار شگفت انگیزی دارد  مزه این میوه مانند توت فرنگی،گیلاس، کیوی و آناناس می باشد میوه فیسالیس یک کاغذ نارنجی رنگ پوشیده شده است در ادامه به بررسی خواص میوه فیسالیس یا گیلاس زمینی خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

میوه فیسالیس را می توانید در سالاد یا به عنوان مربا تهیه نموده و استفاده نمایید میوه این گیاه را به شکل خشک شده می توانید تهیه نمایید

این گیاه در برابر انواع سرطان ها ، سکته قلبی ، پروستات و آسم بسیار مفید و داروی ضد بیماری های خطرناک بشمار می رود فیسالیس چند برابر لیمو دارای ویتامین C میباشد .

ویتامین C موجود در فیسالیس باعث می شود سیستم دفاعی بدن بالا رفته و بدن ضد باکتری و ضد ویروس شود ویتامین ب کمپلکس داخل این میوه برای سوخت و ساز بدن و تقویت چشم ، مغز و پوست بسیار مفید است .

فیسالیس سرشار از  A، E، C، P و F و موادمعدنی و فسفر میباشد ساقه  و  برگ فیسالیس برای درمان آسم مفید است این میوه برای درمان بیماری های  پوستی مفید است چون خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی دارد .

از دیگر فواید این میوه تقویت قوای جنسی می باشد و پوست بدن را شاداب نموده و طراوات خاصی به پوست شما می دهد.ویتامین P که در فیسالیس وجوددارد باعث می شود ویتامین C در بدن جذب شده و سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید .