خواص مورینگا اولیفرا یا گز روغنی برای کاهش وزن و زیبایی پوست

مورینگا اولیفرا یا گز روغنی برای از بین بردن چربی بدن و کاهش وزن مفید می باشد افرادی که دارای وزن زیادی هستند می تواند در غذایی خودشان از  پودر این گیاه استفاده نمایند چون مانند ادویه کاربردی است مورینگا اولیفرا دارای خاصیت آنتی اکسیدانی میباشد و باعث می شود که بیماری قبلی و بیماری دیابت نوع ۲ را در افراد کاهش دهد.

ضد التهاب قوی

دانشمندان بر این باورند که ایزوتیوسیانات های موجود در برگ ها و دانه های گیاه گز روغنی، دارای خواص ضد التهابی طبیعی و قوی بوده و خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و عروقی و آرتریت را کاهش می دهند.

تحقیقات در این زمینه فقط بر روی حیوانات صورت گرفته و هنوز اثر آن بر روی انسان بررسی نشده است.

کلسترول خون و قلب

مطالعات حیوانی و انسانی نشان داده اند که گیاه مورینگا به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد، ممکن است باعث کاهش کلسترول خون شده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را از بین ببرد.

سرطان

آلودگی انواع مواد غذایی به ویژه برنج و آب با آرسنیک امروزه به یک معضل جدی در جهان تبدیل شده است. مطالعات متعدد در موش ها نشان داده که برگ و دانه های مورینگا، بدن را در برابر اثرات سمی آرسنیک محافظت کرده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

همچنین گیاه مورینگا به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد باعث کاهش رادیکال های آزاد بدن شده و خطر ابتلا به سرطان را از بین می برد.

درمان آسم

در یک مطالعه اولیه، مصرف ۳ گرم مورینگا دو بار در روز به مدت سه هفته علائم آسم و شدت حملات آسم را در بزرگسالان کاهش می دهد.

 

 افزایش شیر مادر

شواهد اولیه نشان می دهد که مصرف ۲۵۰ میلی گرم از یک مکمل خاص مورینگا به نام ناتالاک دو بار در روز پس از زایمان باعث افزایش شیر مادر در زنان شیرده می شود.

معده و دستگاه گوارش

مقادیر بالای ویتامین های B موجود در گیاه مورینگا به بهبود هضم غذا کمک می کنند. خواص ضد میکروبی طبیعی این گیاه خطر ابتلا به زخم های گوارشی را کاهش داده و باعث سلامت دستگاه گوارش می شود.

همچنین عصاره گیاه مورینگا برای درمان یبوست، گاستریت و کولیت اولسراتیو مفید می باشد.

پوکی استخوان

گفته می شود که مقادیر بالای کلسیم و فسفر موجود در گز روغن به تقویت استخوان ها کمک کرده و خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد.

استرس و افسردگی

در طب سنتی از مورینگا برای پیشگیری و درمان استرس، اضطراب و افسردگی استفاده می شود.

درمان کم خونی

مورینگا ممکن است به بدن کمک کند که آهن بیشتری را جذب کرده و با افزایش تولید گلبول های قرمز خون به پیشگیری و درمان کم خونی فقر آهن و کم خونی داسی شکل کمک کند.
خواص مورینگا برای پوست و مو

مرطوب کننده طبیعی پوست

گیاه مورینگا به دلیل مقادیر بالای آب و مواد مغذی که دارد به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی به آبرسانی پوست صورت کمک می کند.