خاصیت شگفت انگیز میوه گل نسترن در درمان بیماری ها

میوه گل نسترن در پاییز و زمستان به رنگ های گلی و سفید در روز بوته های گل نسترن دیده میشود این گل بسیار خوشبو بوده و زمان گل دهی نسترن از اوایل خرداد شروع شده تا شهریور ادامه دارد خیلی از افراد از میوه گل نسترن استفاده نموده و مربا تهیه می نمایند در این بخش از سایت به بررسی خاصیت درمانی گل نسترن  خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

گل نسترن در اکثر مناطق ایران به صورت خودرو رشد می نماید بیشتر افراد این گیاه را برای درمان بیماری سرماخوردگی و بیماری های قفسه سینه استفده می کردند ویتامین C موجود در این میوه باعث میشود به سرماخوردگی و بیشتر بیماری های عفونی مبتلا نشوید .

میوه گل نسترن دارای ویتامین C ترکیبی از آسکوربیک اسید و هیدرو اسکوربیک اسید است ویتامین C میوه خشک شده که در بازار هست به مرور زمان از بین می رود پس حتما این میوه را تازه مصرف نمایید تا ویتامین C زیادی وارد بدنتان شود.

این گیاه دارای ویتامین های A1، B1، B2، B3 و K میباشد چای میوه گل نسترن برای بیماری های عفونی بسیار مفید است .

میوه گل نسترت هیچ عوارض خاصی ندارد و تا الان هیچ گزارشی دراین مورد در جهان کسی دریافت نکرده است افرادی که بیماری تنفسی دارند شاید آلرژی برای این افراد ایجاد نماید.

مهمترین خواص این میوه مسکن درد، درمان اسهال، ملین و ضد یبوست،مقوی اعصاب، ضد کرم، سرشار از ویتامین ث است دمنوش میوه گل نسترن برای بیماری های دهان و لثه بسیار مفید است .

بهتر است از میوه گل نسترن مربا تهیه نموده و افرادی که یبوست دارند در وعده های صبحانه از این مربا استفاده نمایند .

 

مطالب مرتبط