خاصیت کاکوتی برای درمان بیشتر بیماری

کاکوتی یکی از گیاهان پر کاربرد در طب سنتی میباشد کاکوتی برای درمان بیماری های تنفسی بسیار مفید است افرادی که دل درد و معده درد دارند نیز بهتر می باشد کاکوتی برای اسهال بسیار مفید است خواص عرق کاکوتی مانند گل و برگ کاکوتی مفید است شما می توانید از برگ خشک شده و عرق کاکوتی در زمان بیماری های مختلف اثر درمانی ثابتی دارد در ادامه به بررسی خواص و مضرات کاکوتی می پردازیم با ما همراه باشید.

کاکوتی ضد عفونی کننده مجاری تنفسی میباشد این گیاه در اویل خرداد ماه به شکل خودرو در ارتفاعات رضد می نماید . در بیشتر مناطق کوهستانی رشد می نماید .

گیاه کاکوتی خاصیت نعناع را دارد ضد باکتری و مقوی معده است این گیاه روده ها را نیز ضد عفونی می نماید.

کاکوتی برای تقویت جنسی مردان بسیار مناسب میباشد در درمان ناتوانی جنسی و ناباروی موثر می باشد.

کاکوتی یکگیاه ضد التهاب دستگاه گوارشی نیز بشمار میرود و نفخ شکم را از بین میبرد برای سلامت دسنگاه گوراش بسیار کاربدی میباشد .

کاکوتی بر روی سلول های بتای پانکراس اثر نموده  و در بدن انسولین تولید می نماید و باعث کاهش قند خون می شود برای بیماران دیابتی کاکوتی مفید است.

کاکوتی دارای خاصیت ضد عفونی دارد  و در کودکان باعث می شود که خطر ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا کاهش می داده و دیگر به بیماری سرما خوردگی دچار نشوند.

 

پزشکان در یک تحقیق کشف نموده اند که کاکوتی دارای خواص ضد سرطانی است درمان سرطان معده نیز با استفاده از عصاره کاکوتی در طب سنتی امکان پذیر میباشد .

 

مطالب مرتبط