خاصیت درمانی کلم قمری در درمان بسیاری از بیماری های خطرناک

کلم قمری ازاز انواع کلم می باشد که در بیشتر غذاهای ایرانی از این کلم استفاده می نمایید کلم قمری پخته شده حاوی مقدار بسیاری ویتامین ث و فیبر میباشد که بسیار با ارزش می باشد فیبر برای لاغری و ویتامین ث برای درمان بسیاری از بیماری های مفید است کالری کلم قمری بسیار پایین میباشد و این امر موجب تقویت قلب می شود کلم پخته نیز دارای ویتامین ث می باشد و در حال پخت ویتامینش از بین نمی رود در ادامه به بررسی خواص خاصیت کلم قمری بپردازیم با ما همراه باشید.

کلم قمری با مواد شیمیایی گیاهی(فیتوکمیکال‌ها) به نام ایزوتیوسیانات است و با این وجود می تواند در برابر بیماری سرطان پروستات و سینه مقابله نماید و اجازه ندهد سلول های سرطانی رشد نمایند .

سعی کنید کلم قمری را به صورت خام در سالاد میل نمایید چون ویتامین ث موجود در کلم هنگام پخت مقداری از بین می رود  بهتر است به شکل خام خورده شود .

کلم قمری باعث بهبود بیماری کم خونی می شود چون حاوی آهن و بتاکاروتن است و می تواند گلبول  قرمز بسیاری در بدن تولید نماید .

کلم قمری دارای خاصیت ضد یبوستی می باشد فیبی که در داخل کلم قمری وجود دارد باعث تحریک روده شده و مدفوع را دفع می نماید افرادی یبوست دارند از این کلم می توانند برای درمان یبوست خود استفاده نمایند .

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (2)

  1. تجهیزیار

    جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

  2. jayino.com

    از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !