خواص گیاه پرونوس افریکانا برای درمان بیماری های کلیوی و بیماری معده

گیاه پرونوس افریکانا نوعی گیاه برای تسکین درد معده می باشد افرادی که اشتها ندارند از دمنوش این گیاه می توانند استفاده نمایند گیاه پرونوس افریکانا بیشتر در نواحی مرکزی و جنوب آفریقا رشد می نماید در بیشتر کشورها از این داروی گیاهی استفاده های زیادی میشود از چوب این گیاه استفاده های بسیاری می شود این گیاه نوعی گیاه شفا دهنده می باشد.

گیاه پرونوس افریکانا

این گیاه در سال ۱۸۶۱ توسط ریچارد فرانسیس بارتون و آلفرد سیکر دو گیاه شناس سرشناس کشف و ثبت شد و در دهه ۱۹۹۰ به دلیل شناخته شدن خواص دارویی بیشمار و قطع بی رویه درخت آن عنوان یک گیاه دارویی حفاظت شده ثبت شده است.

پرونوس افریکانا (Prunus africana) که بومی‌ها آن را به اسم گیلاس آفریقایی نیز می‌خوانند، به عنوان دارویی معجزه‌گر شناخته می‌شود.

گیاه پرونوس افریکانا بیشتر در نواحی مرکزی و جنوب آفریقا و در جزایر Bioko، São Tomé، Grande Comore و Madagascar رشد می کند.

این گیاه علاوه بر این که خواص دارویی بی شماری دارد و از چوب آن استفاده های زیادی می شود، منبع مهم تغذیه برای پرندگان و پستانداران است. میوه های این درخت بسیار مورد توجه گوریل ها هستند. همچنین سنجاب ها از میوه این گیاه تغذیه می کنند.

خواص گیاه پرونوس افریکانا

خواص گیاه پرونوس افریکانا بسیار زیاد است. شفادهنده‌های سنتی در کنیا از این گیاه برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله مالاریا، دردهای معده و مشکلات کلیوی استفاده می‌کنند.

با این همه این گیاه بیش از همه به دلیل نقش مؤثری که در درمان سرطان پروستات دارد، ارزشمند است و ستایش می‌شود.

از جوشانده پوست این گیاه دارویی برای درمان تب، مالاریا، پانسمان زخم، بهبود درد معده، برطرف کردن خلط، درمان بیماریهای کلیوی استفاده می شود.

این گیاه همچنین محرک اشتها بوده و جنون های خفیف را درمان می کند.

از پوست این گیاه دارویی معجزه گر، عصاره دارویی به نام عصاره Pygeum ساخته شده است که به عنوان یک داروی جایگزین برای بیماری هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) مورد استفاده قرار می گیرد. این بیماری شایع‌ترین علت انسداد ادراری است که در میان مردان رخ می‌دهد.

کاربرد چوب گیاه پرونوس افریکانا

چوب این گیاه چوب بسیار سختی است که از آن در ساخت تبر، وسایل آشپزخانه، واگن ها، چوب کف ساختمان، چوب حکاکی، عرشه پل ها و مبلمان استفاده می شود.

مطالب مرتبط