فواید گوجه فرنگی برای درمان بیماری های خاص و خطرناک

گوجه فرنگی یک سبزی بسیار مفید می باشد که همیشه در آشپزی مورد توجه همه قرار می گیرد و غذا را خوشمزه می نماید همیشه در سالاد نیز از این سبزی استفاده می شود گوجه فرنگی برای مردان بسیار مفید است و اگر گوجه فرنگی را به رژیم غذایی خود اضافه نمایند  چون موجب می شود پروستات سالم باشد و بتواند در طول زندگی برای مردان خوب کار نماید گوجه فرنگی دارای آنتی اکسیدان – لیکوپن – لیپوئیک اسید – فولیک اسید و لوتین است در ادامه به بررسی خواص درمانی گوجه فرنگی خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

گوجه فرنگی  قدرت حافظه را بیشتر نموده و یادگیری را برای فرد بیشتر می نماید گوجه فرنگی باعث می شود خواب خوبی داشته باشید و گرفتگی عضلات را کاهش داده و باعث می شود فرد حرکات عضلاتش بهبود یابد .

محققان در یک بررسی دریافتند که مردانی که زیاد از گوجه فرنگی استفاده نموده اند به سرطان پروستات مبتلا نشده اند سن مردان وقتی بالا می رود دچار تورم در قسمت پروستات می شود .

پروستات بعد از سن ۴۵ سالگی در مردان رشد نموده و باعث اختلال در زندگی و خوابشان می شود توصیه میشود مردان روزی یک گوجه فرنگی خام میل نمایند .

گوجه فرنگی سرشار از ویتامین ث و گروه ویتامین ب می باشد مواد معدنی نیز در این سبزی به وفور یافت می شود از این رو اشتها را تحریک می نماید و هضم غذا را آسانتر می نماید .

گوجه فرنگی رسیده و بدون لک بسیار مقوی و سرشار از ویتامین هست با خوردن گوجه فرنگی قلب شما تقویت می شود افرادی که بیماری مفصلی و نقرس دارند گوجه فرنگی به عنوان دارو تجویز می شود .

مطالب مرتبط