معرفی داروهای گیاهی برای درمان فشار خون بالا

فشار خون بالا موجب سکته قلبی و مغزی در افراد میشود افرادی که به بیماری فشار خون ابتلا می شوند فشار وارد بر رگ های خونی شان بیش از ۹۰ درصد می باشد فشار خون علامت خاصی ندارد و قاتل خاموش نیز نامیده شده است داروهای گیاهی می تواند فشار خون را در افراد پایین آورده و به حالت نرمال در بیاورد بیشتر افراد فشار خون بالا دارند ولی خبر ندارند که فشار خونشان بالا است  در ادامه به بررسی درمان فشار خون بالا با داروهای گیاهی و طب سنتی  در این بخش از سایت خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

درمان فشار خون بالا

داروهای گیاهی برای درمان فشار خون بالا:

  • جو دوسر
  • دارچین
  • ریحان
  • دانه کتان

جو دو سر سرشار از ویتامین و مواد معدنی است شما می توانید در انواع غذاها از جو دوسر استفاده نمایید چون برای سلامت قلب و کاهش وزن بسیار مفید است .

دارچین می تواند فشار خون را در افراد کاهش داده و از داروهای شیمیایی بهتر عمل نماید داروها و قرص های کاهش فشار خون دارای عوارض جانبی می باشند.

درمان فشار خون بالا

ریحان یک از گیاهان معطر و پر خاصیت است که برای بدن بسیار مفید می باشد ریحان دارای ویتامین ث و روی و ویتامین A می باشد که برای کاهش فشار خون مناسب می باشد .

دانه کتان یک گیاه برای کاهش فشار خون بشمار میرود چون دارای مقدار زیادی امگا۳ است این چربی گیاهی کاهنده فشار خون میباشد .

بیشتر میوه ها و سبزیجات نیز فشار خون را پایین می آورند و روزانه باید به صورت منظم از این مواد غذایی برای کاهش فشار خون استفاده شود .

مطالب مرتبط