چگونه یبوست را در خانه و با روش های سنتی درمان نمایید

یبوست یکی از بیماری های است که بیشتر افراد در طول زندگی به این بیماری دچار می شوند بیشتر افراد برای رفع یبوست از داروهای شیمیایی استفاده می نمایند که باعث می شود روده هایشان به این داروها عادت نموده و همیشه یبوست باشند ولی بهتر است با پیاده روی و خوردن غذاهای مفید برای روده یبوست را درمان نمایید رژیم غذایی مناسب نیز برای بهبود یبوست بسیار مفید میباشد در ادامه به بررسی درمان سنتی و خانگی یبوست در این بخش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

اگر در اول صبح یک لیوان آب با چند قطره آب لیمو میل نمایید یبوست شما رفع شده و روده شما با حرکات دودی خود مدفوع را دفع می نماید .ساده ترین روش برای درمان یبوست پیاده روی می باشد پیاده روی در صبح باعث بهبود عملکرد روده می شود و یبوست را درمان می نماید .

انجیر یکی از مواد غذایی است که در درمان یبوست بسیار مفید است افرادی که آب انجیر  روزانه میل نمایند اگر بیماری یبوست دارند حتما یبوستشان درمان میشود .

روغن زیتون یک چربی خوشمزه است که در رفع یبوست بسیار مفید بود و افرادی که دچار بیماری یبوست هستند غذاهایشان را با روغن زیتون می توانند درمان نمایند .

غذاهایی که فیبر بالایی دارند نیز در درمان یبوست مفید میباشند میوه ها، سبزیجات ، لوبیا و آجیل در درمان یبوست نقش بسیار عمده ای را دارد و خیلی سریع یبوست را رفع می نماید .

زنجبیل یکی از ادویه هایی میباشد که برای درمان زنجبیل می توانید روزانه استفاده نمایید یک فنجان چای زنجبیل حرکات روده شما را افزایش داده و در پیشگیری از یبوست به افراد کمک شایانی می نماید .

مطالب مرتبط