فواید و مضرات گیاه سنبل الطیب برای بدن

سنبل الطیب نوعی گیاه وحشی و خودرو میباشد در جنگل ها و در کنار جویبارها رشد می نماید این گیاه بیشتر در ایران و مناطقی از آسیا رشد می نماید و برای بیشتر بیماری ها از جمله بی خوابی و افسردگی بسیار مناسب می باشد.

سنبل الطیب

طعم این گیاه تلخ ولی بسیار خشبو می باشد گل های این گیاه به صورت خوشه ای میباشد و به رنگ صورتی و سفید در فصل بهار و تابستان گل میدهد.

 

فواید گیاه سنبل الطیب:

سنبل الطیب میتواند بر روی اعصاب تاثیر مثبت گذاشته و باعث شود افرادی که دچار بی خوابی هستند درمان شوند سنبل الطیب می تواند اثر خواب آوری بسیاری در بدن ایجاد نموده و باعث می شود یک خواب راحتی در طول شبانه روز داشته باشید.

 

درمان فشار خون و سلامت قلب:

ریشه سنبل الطیب در طب سنتی به عنوان یک داروی کاهش فشار خون عمل می نماید اگر فشار خون فردی با استرس و اضطراب بالا برود از دمنوش این گیاه استفاده نمایید .

 

کنترل بیماری دیابت:

سنبل الطیب برای کاهش قند خون در بیماران دیابتی بسیار موثر میباشد.

 

کاهش گرگرفتگی در زنان یائسه:

گرگرفتگی یکی از نشانه های یائسگی در زنان میباشد دمنوش این گیاه می تواند روزانه برای زنانه یائسه مفید بوده و از حرارات بدنشان کم می نماید.

 

درمان دردهای قاعدگی:

دردهای قاعدگی با دمنوش سنبل الطیب کاهش پیدا می نماید چون این گیاه نوعی آرام بخش و ضد اسپاسم میباشد از انقباض عضلات در زمان قاعدگی جلوگیری نموده و باعث می شود شما یک قاعدگی بسیار نرمال داشته باشید.

 

درمان میگرن با سنبل الطیب:

سنبل الطیب نوعی مسکن و آرام بخش می باشد بیشتر افرادی که به بیماری میگرن دچار هستند انقباض عضلات سر و گردن باعث تهوع می شوند ولی اگر روزانه از دمنوش این گیاه استفاده نمایید از حمله های میگرن جلوگیری شده و باعث می شود سر دردهای میگرنی کم شود.

 

عوارض سنبل الطیب:

خواب آلودگی یکی از عوارض سنبل  الطیب میباشد اگر زیاد از دمنوش این گیاه استفاده نمایید این حالت همیشه در شما خواهد بود همچنین باعث سر گیجه و ناراحتی معده می شود.

 

عوارض سنبل الطیب در دوران بارداری:

زنان باردار و شیر ده نباید زیاد در طول بارداری از این گیاه استفاده نمایند محققان در حال بررسی می باشند تا مطالعات خود را دقیق تر نموده و عوارض این گیاه را در دوران بارداری به طور علمی شناسایی نمایند تا زنان در دوران بارداری هم از این گیاه بتوانند استفاده نمایند.