مرگ بازیگر محبوب سریال پایتخت به علت بیماری ریوی

بازیگر سریال پایتخت بر اثر بیماری ریوی در سن ۷۴ سالگی فوت نمود این بازیگر متولد سال ۱۳۲۴ بود و یکی از بازیگران پیشکسوت در ایران بود در سریال گلشیفته نیز به ایفای نقش پرداخت بود صفر پور کارنامه درخشانی در عرصه سینما و بازیگری دارد و بیشتر در سریال های تلویزیونی بازی نموده است آخرین سریال وی سریال گلشیفته است که با محمد بحرانی و مهناز افشار همبازی شده بود .

مرگ بازیگر محبوب سریال پایتخت

عطاءالله صفرپور هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون و استان گلستان که از آخرین کارهای اش می توان به سریال پایتخت اشاره کرد، در گذشت.

صفرپور که از پیشکسوتان هنر بازیگری به حساب می‌آید، در چند سال گذشته سابقه بازی در سریال‌هایی چون «پایتخت» و سریال شبکه خانگی «گلشیفته» را داشته است.

مرگ بازیگر محبوب سریال پایتخت

وی که از چندی پیش به علت بیماری ریوی در بیمارستان بستری بود، امروز شنبه ۱۰ شهریور از دنیا رفت.

صفرپور در سال ۱۳۲۴ در شهر گرگان متولد شد و از سال ۱۳۳۲ با اجرای نمایش «سرباز عیالوار» وارد عرصه بازیگری تئاتر شد.

وی از سال ۱۳۴۶ به عنوان بازیگر وارد رادیو گرگان شد و سپس به عنوان نویسنده و کارگردان هم فعالیت کرد.

از فعالیت‌های او می‌توان به ساخت بیش از ۵۰ میان پرده تلویزیونی آموزشی، ترویجی، کشاورزی و بیش از ۳۰ میان پرده اجتماعی و ساخت دو فیلم بلند تلویزیونی اشاره کرد.

صفر پور بازی در فیلم های «ابروآفتاب»، «دختری به نام تندر»، «رسم عاشقی» و «شمشادخان»، سریال «پایتخت ۴» و«گلشیفته» را در کارنامه خود دارد.

این بازیگر پیشکسوت سابقه هنرنمایی های در عرصه هنرهای نمایشی کشور به خصوص سیاه بازی را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

شاید یکی از عمده‌ترین نقش‌هایی که مخاطبین او را دیده باشند رجب سوادکوهی همان غسالی است که نقی معمولی را در سریال «پایتخت» شستشو می‌دهد و چقدر جذاب طنزآفرینی می‌کند. البته در بخش‌های دیگر این سریال هم نقش‌آفرینی کرده ولی آخرین بار او را در سریال نمایش خانگی «گلیشفته» دیدیم.