مرگ پرویز بهرام دوبلور ایرانی به دلیل بیماری

پرویز بهرام در سن ۸۶ سالگی به دلیل بیماری دار فانی را وداع گفت ی متولد سال ۱۳۱۲ در تهران بود قبل از انقلاب کاری دوبلوری را آغاز نمود و تا الان آثار بسیاری از خود بر جای گذاشته است پرویز بهرام اصالتا بابلی می باشد کارنامه هنری پرویز بهرام بسیار درخشان است .

پرویز بهرام بازیگر ، مدیر دوبلاژ و صداپیشهٔ برجستهٔ ایرانی است او فارغ التحصیل حقوق قضائی از دانشگاه تهران می باشد و رسما به کار وکلات در دادگستری می پرداخت.

 

او کار دوبله را از اواخر دهه بیست از طریق ملاقاتی که با لطیف پور و جعفر والی که از دوستان وی بودند و حضور در دوبلهٔ فیلم ایتالیایی هنرپیشه شروع‌کرد. صدای او از جمله صداهای ماندگار دوبلهٔ ایران است و یکی از ماندگارترین صداهای او در مستند «جادهٔ ابریشم» آشنای گوش‌های ایرانیان است. وی کار دوبله را با رضایی و لطیف پور آغاز کرد.

در همان ابتدای کار با رضایی در اواخر دهه بیست به رل گویی نقش‌های اول فیلم‌ها اشتغال داشت. همچنین در آزمون دوبله در ایتالیا موفق بود که به دلایل خانوادگی از رفتن به ایتالیا صرف نظر کرد. در دوبله فیلم اتللو اثر با بازی سرگئی باندارچوک که توسط هوشنگ لطیف پور در اوایل دهه ۳۰ انجام شد با ارسال تست صدا از چندین گوینده به مسکو صدای پرویز بهرام توسط کارگردان فیلم و همچنین شخص سرگئی باندارچوک برای این نقش (اتللو) انتخاب شد.

پرویز بهرام که سالها به صورت عام‌المنفعه به شغل وکالت اشتغال داشته در مورد انتخاب این شغل گفته‌است که وکالت را به دلیل هنر دراماتیکی که در نفس وکالت وجود داشت انتخاب کرده، زیرا که یک وکیل باید بیان خوبی داشته باشد. حرفه هنرپیشگی و بیان خوب بخشی از کار وکالت است.