بیماری هایی که افراد سیگاری به آنها مبتلا می شوند

افراد سیگاری با مصرف سیگار باعث ابتلا به بیماری های مختلفی می شوند که این بیماری ها بسیار خطرناک می باشد سرطان ریه، سکته قلبی، پوکی استخوان، از دست دادن موها ناباروری،کاهش بینایی،زخم معده و بیماری دهان و دندان لثه که شایع ترین بیماری ها در طول زندگی افراد سیگاری است در این مقاله به بررسی بیماری افراد که معتاد به سیگار هستند را خواهید خواند با ما همراه باشید.

سرطان ریه، سرطانی که مخصوص افراد سیگاری هست ولی افرادی که در طول زندگی خود لب به سیگار نزدند سرطان ریه هیچ وقت سراغشان نخواهد آمد افرادی که به علت سرطان ریه سالانه فوت می نمایند همگی سیگاری می باشند.

سکته قلبی افراد سیگاری چند برابر بیشتر از افراد معمولی میباشد چون قلب این افراد اکسیژن کمتری را دریافت می کنند و هر لحظه ممکن است سکته قلبی نمایند خون افراد سیگاری دارای نیکوتین فراوانی است که موجب لخته شدن خونشان می شود ابن افراد خون غلیظی دارند و در معرض گرفتگی رگ های خونی قلبشان میباشند.

پوکی استخوان یکی از بیماری های افراد سیگاری می باشد سیگار باعث کم شدن اکسیژن خون می شود منواکسید کربن یکی از گازهای خطرناک در اگزوز ماشین و سیگار می باشد که وقتی وارد خون می شود اکسیژن خود را از بین می برد استخوان افراد سیگاری از تراکم کمتری برخوردار می باشد و شکننده تر میباشند.

ریختن موهای افراد سیگاری در سن جوانی یکی از شایع ترین بیماری ها مو میباشد زرد شدن پوست، جوش های پوست صورت، ایجاد زخم در دهان نیز یکی از عوارض سیگار و نیکوتین در بدن می باشد.

کاهش بینایی افراد سیگاری نیز یکی مواردی است که در بین این افراد شایع  میباشد آب مروارید، تنبلی چشم،آب سیاه و بیماری های خطرناکی که به کوری و نابینایی ختم می شود.

زخم معده نیز یکی از بیماری های افراد سیگاری است و موجب سرطان معده و مری در این افراد می شود.

مطالب مرتبط