درمان سنتی نفخ شکم با استفاده از گیاهان دارویی

نفخ شکم برای بیشتر افراد غذاب آور می باشد و بیشتر افراد را از زندگی طبیعی خود باز می دارد گیاهان داروی بسیاری وجود دارد که شما با میل نمودن دمنوش آنها می توانید نفخ معده و روده خود را از بین ببرند با دمنوش و یا جوشانده این گیاهان طبی می توانید دیگر نفخ نداشته باشید به هر حال هر دردی دارویی دارد که شما باید از این داروها استفاده نموده و به حالت نرمال خود باز گردید در ادامه به بررسی داروهای گیاهی ضد نفخ خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

داروهای گیاهی ضد نفخ عبارتند از:

  • برگ سنا
  • رازیانه
  • بابونه
  • گل سپاسی
  • خارمریم

برگ سنا حاوی آنتراکینون ها  است این ماده ضد یبوست و نفخ می باشد افرادی که دچار بیماری نفخ و یبوست میباشند از این گیاه استفاده نمایند .

رازیانه یک نوع گیاه باد شکن می باشد که در زمان های قدیم یک داروی بادشکن برای نوزادان بود که وقتی باد در شکم داشته دمنوش رازیانه به نوزادان برای خارج شدن باد از معده و روده می دادند .

بابونه ضد التهاب آرام بخش و ضد اسپاسم میباشد افرادی که مشکل هضم غذا دارند و در بدنشان بعد از هضم غذا نفخ ایجاد میشود را بابونه از بین میبرد .

گل سپاسی یا گل آرام ضد نفخ  و یبوست است برای بهتر شدن هضم غذا می توانید دمنوش این گیاه را استفاده نمایید باعث از بین بردن اسید معده و صفرا در بدن می شود .

گیاه خارمریم یک آنتی اکسیدان بسیار قوی میباشد و برای سم زدایی مفید است ضد التهاب روده و معده بوده و سم ها را از کبد پاک می نماید و یک داروی ضد نفخ در طب سنتی شناخته شده است .

 

مطالب مرتبط