بیوگرافی ناصر طهماسب دوبلور و بازیگر پیشکسوت ایرانی

ناصر طهماسب متولد ۱۳۱۸ در تهران است او فارغ التحصیل رشته گویندگی و بازیگری در ایران می باشد وی قبل انقلاب در رادیو و تلویزیون فعالیت هنری داشت برادر بزرگ ایرج طهماسب میباشد او دو برادر در یک خانواده پر جمعیت ۱۰ نفری بزرگ شدند.

عکس ناصر طهماسب بازیگر و دوبلور ایرانی قبل از انقلاب 

ایرج طهماسب متولد سال ۱۳۳۸ مجری و بازیگر ایرانی است در کلاه قرمزی و برنامه کودک فعالیت خود را آغاز نمود و برای دهه شصتی ها و هفتادی ها در برنامه کودک برنامه های زیبایی را با عروسک کلاه قرمزی و پسر خاله ساخته است .

ایرج طهماسب و برادرش ناصر طهماسب

ناصر طهماسب کار دوبلوری را از سال ۴۱ شروع نمود در عرصه بازیگری فعایت نمود و به عنوان سر پرست گویندگان بسیار فعالیت نموده است و توانسته استدر کارنامه هنری خود آثار بسیاری را بر جای گذارد.

ناصر طهماسب و سارا جعفری

مرگ تدریجی یک رویا نیز اولین سریال تلویزیونی که کارگردانش فریدون جیرانی بود در سالهای ۸۵ تا ۸۷ از شبکه دوم سیما پخش شد در این سریال زیبا ستاره اسکندری به ایفای نقش پرداخته بود ناصر طهماسب در این سریال بازی نموده بود.

ناصر طهماسب دوبلور خوب کشورمان

 

فیلم من مادر هستم دومین کار هنری ناصر طهماسب در کار بازیگری بود این فیلم نیز به کارگردانی فریدون جیرانی در سال ۹۰ تهیه شد و یکی از فیلم های پر فروش در سینماهای ایران بشمار می رود.

دوبلوری ناصر طهماسب

ناصر طهماسب از قدیمی ترین دوبلور های ایران است وی سابقه بسیار طولانی در کار صداپیشگی دارد. گروه هنری پادان افتخار دارد از معدود موسساتی باشد که استاد برگزیده اند. دوبله را از اوایل دهه ۱۳۴۰ آغاز کرد. وی دوبلوری نقش های بازیگران معروفی همچون هارولد لوید، هنری فوندا، آنتونی پرکینز، جک نیکلسون و دیوید جانسن است. وی سابقه زیادی در دوبلاژ سینما و تلویزیون دارد به همین جهت فقط فعالیت وی به عنوان مدیر دوبلاژ را در سطر زیر گردآوری کرده ایم.

جلال‌الدین (۱۳۹۳)
قاب‌های خالی (۱۳۸۶)
هیام (۱۳۸۲)
مسافر ری (۱۳۷۹)
لاک پشت (۱۳۷۵)
پاییز بلند (۱۳۷۲)
سفر (۱۳۷۱)
گلهای داوودی (۱۳۶۳)

 

سینما و تلویزیون

حضور در فیلم سینمایی «راه دوم» و «من مادر هستم» ساخته فریدون جیرانی و مجموعه تلویزیونی «مرگ تدریجی یک رویا» و «کلانتر ۳» ازجمله فعالیت های وی در این عرصه می باشد. همچنین نویسندگی «زن امروز» و «پرواز را به خاطر بسپار» را برعهده داشته است.