روش تشخیص بیماری سندرم ترنر و نحوه درمان این بیماری

سندرم ترنر یک ناهنجاری یا اختلالات کروموزومی در بدن انسان است که سالهای ژیش توسط یک دانشمندان کشف شد سالیانه چند هزار کودک سندرم ترنر به دنیا می آیند  این نوزادان در در دوران کودکی در معرض خطر مرگ می باشند بیشتر این نوزادان  به جای داشتن دو کروموزوم جنسی فقط یک کروموزوم x دارند سندرم ترنر یکی از شایع ترین اختلالات کروموزومی در انسان می باشد زنان مبتلا به سندرم ترنر کوتاه قد و نازا میباشند در ادامه به بررسی بیماری سندرم ترنر خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

علائم بیماری سندرم ترنر پهن شدن دست و پاهای نوزادان  است که به شکل بالا ورم می نمایند.

افرادی که به این بیماری دچار می شوند رشد ناقصی در بدن خود دارند و در زمان بلوغ نشانه هایی از بلوغ جنسی در این افراد مثلا رشد مو در صورت مردان و رشد سینه در زنان رخ نمی دهد .

زنان سندرم ترنر پریود نمی شوند و قدشان از حد نرمال بسیار کوتاهتر می باشد پلک های این افراد نیز افتاده می باشد و چشم های خشکی دارند .

ناهنجاری ژنتیکی موجب میشود که باعث می شود از ۲۵۰۰ دختر نوزادی که به دنیا می آیند یک نفرشان به بیماری سندرم ترنر مبتلا شوند .

بیماری هایی مرتبط با خود ایمنی، بیماری قلبی و بیماری کلیوی در این افراد بسیار شایع میباشد .

بزرگترین نشانه سندرم ترنر کوتاهی قد و ورم دست و ژا میباشد .

پیش از زایمان پزشکان می توانند تشخیص دهند که نوزاد سندرم ترنر میباشد یا خیر شما می توانید قبل از تولد نوزاد بدانید که او سندرم ترنر است.