مرگ سلول های مغزی با گذشت سن راهکارهای برای پیشگیری از مرگ سلول های مغزی

مرگ سلول های مغزی باعث می شود فرد دچار بیماری آلزایمر شود شما می توانید روند این بیماری را کاهش داده تا بتوانید از مرگ سلول های مغزی جلوگیری نموده بیشتر افراد در اثر کهولت سن مغزشان کوچک می شود این عامل می تواند از کمبود آب در بدن نیز باشد افرادی که سن شان بالا میرود آب کمی میل می نمایند و اینکار باعث میشود به سلول های مغزی آسیب مستقیم وارد نمایند در ادامه به بررسی عواملی که موجب مرگ سلول های مغزی می شود خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

الکل نیز موجب میشود مغز کوچک تر شده و فرد دچار فراموشی و بالاخره آلزایمر شود به هم دلیل بعد از نوشیدن الکل فرد تعادل راه رفتن را  از دست می دهد و دچار سردرگمی می شود.

قند خون را در بدن کنترل نمایید اگر سطح انسولین عادی باشد به بدنتان آسیب نمیزند ولی اگر سطح انسولین در بدن بالا رود روند سوخت و ساز بدن را تغییر داده و باعث می شود چربی در بدن ذخیره شود .

غذاهایی که برای بدنتان آلرژی زا است را از رژیم غذایی خود حذف نمایید ممکن است این غذاها باعث شود که شما دچار خستگی و بی خوابی شوید.

ورزش زیاد می تواند آب بدن را کم نموده و مغز را کوچک نماید کمبود ویتامین های C,E در ورزش زیاد باعث آسیب زدن به اندام ها بخصوص مغز می شود .

بیشتر افراد در زندگی ممکن است به بیماری آلزایمر دچار شوند اگر مواردی که در این مقاله ذکر نمودیم را رعایت نمایید سلول های مغزی شما همیشه سالم خواهند ماند و در دوران سالمندی یک مغز سالمی خواهید داشت .

 

مطالب مرتبط