جلوگیری از سرطان پروستات با تغذیه مناسب

سرطان پروستات یکی از شایع ترین سرطان ها بعد از سرطان پوست در جهان میباشد بیشتر مردان بعد از ۵۰ سالگی پروستات شان ورم نموده و دچار شب ادراری میشوند شما آقایان می توانید از با تغذیه مناسب و کنار گذاشتن مواد چرب و گوشت قرمز در رژیم غذایی از سرطان پرستات جلوگیری نمایند بیشتر افراد فکر می نمایند که وقتی پروستات آنها از کار افتاده حتما دچار سرطان پرستات شده اند در ادامه به بررسی پیشگیری سرطان پروستات با رژیم غذایی در این بخش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

سرطان پروستات یک بیماری کشنده نیست و باعث مرگ فرد نمیشود این نوع سرطان با جراحی درمان می شود ولی بیشتر مردان خیلی می ترسند که سرطان پروستات بگیرند .

مواد لبنی و گوشت قرمز باعث می شد شما دچار تورم در ناحیه پروستات شوید پس گشت و لبنیات کمتری مصرف نمایید غذاهای چاق کننده که چربی زیادی دارند موجب سرطان پروستات میشوند .

کلم بروکلی می تواند با سرطان پروستات مبارزه نماید کلم بروکلی نوعی سبزی ضد سرطان میباشند و باعث می شود از رشد سلول های سرطانی جلوگیری نماید.

سیگار یکی از عواملی می باشد که موجب انواع سرطان ها می شود مردان جوان امروز از قلیان و سیگار زیاد استفاده می نمایند که کاملا بدنشان آماده گرفتن بیماری های مختلف مانند سرطان ریه و دیگر سرطان ها می باشد.

مصرف مکمل های ویتامین E باعث بروز سرطان پروستات می شود استفاده زیاد ازویتامین Eموجب تهاجمی تر شدن سلول های پروستات میشوند.

چاقی یکی از عوامل می باشد که مردها را دچار سرطان پروستات می نماید بهتر است از۴۰ سالگی شروع کنید وزن خود را به حالت نرمال در بیاورید .