چند خواص مهم مرزنجوش برای بدن، درمان بیماری های خطرناک با مرزنجوش

مرزنجوش دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشد برای سلامت قلب بسیار مناسب می باشد مرزنجوش سطح قند خون را تنظیم می نماید و باعث می شود از مبتلا به بیماری دیابت جلوگیری نماید مرزنجوش برای پوست صورت و دست ها نیز مفید است و باعث صاف شدن پوست می شود و پوست صورت را جوانتر می نماید برای درمان اگزما از ضماد مرزنجوش استفاده نمایید چون داروی گیاهی برای اگزما بشمار می رود .

مرزنجوش نوعی مسکن درد نیز محسوب می شود و موجب کنترل درد در بدن و کم شدن سر درد و درد عضلات می شود مرزنجوش ضد اسپاسم هست افرادی که در ناحیه ریه و روده هادچار اسپاسم می شوند بسیار مفید است .

برای درمان تشنج ، کشیدگی عضلات و گرفتگی عضلات می تواند از مرزنجوش استفاده نمایید چون واقعا برای درمان گرفتگی عضلات بسیار مفید است .

مرزنجوش دارای خواص ضد میکروبی، ضد قارچی، و ضد عفونی کننده ای است که به آن خاصیت درمانگری متعددی می بخشد. علاوه بر موارد ذکر شده، این گیاه را می توان برای درمان سرماخوردگی، آنفولانزا، عفونت ها، مسمومیت غذایی و کمک به درمان زخم ها نیز استفاده کرد.

گیاه مرزنجوش به درمان استرس و اضطراب کمک میکند.شما یا می توانید آن را در فضای خانه اسپری و استنشاق کنید یا آن را با روغن حامل دیگری رقیق کنید و از آن برای یک ماساژ تسکین دهنده ی استرس استفاده کنید. با کمک به تسکین تنش و اضطراب، روغن معطر مرزنجوش می تواند به بهبود کیفیت خواب نیز کمک کند و باعث شود شب پر آرامشی را پشت سر بگذارید.

رزنجوش حاوی فیبر فراوانی است که سبب دفع صفرا و سموم سرطان زای موجود در روده ها شده و مصرف منظم آن میزان کلسترول را کاهش می دهد.

از ترکیب مرزنجوش و روغن زیتون گرم و نرم نگهداشتن محل شکستگی یا دررفتگی استفاده می کنند زیرا مرزنجوش دررفتگی یا شکستگی استخوانها را ترمیم و بهبود می بخشد.

دم کرده برگهای خشک شده یا پودر شده گیاه مرزنجوش برای لاغری و کاهش وزن بسیار مفید است.

گیاه مرزنجوش آرامبخشی فوق العاده بوده و چکاندن چند قطره از عصاره آن گوش درد را کاهش می دهد.

برای درمان سرفه می توان دو قاشق غذاخوری از پودر گیاه مرزنجوش را در نیم لیتر آب ریخت و معجونی تهیه نمود که برای درمان سرفه و بهبود اسهال های شدید مفید و مؤثر باشد.