آموزش مقابله با سیل در جاده ها و نحوه مواظبت از خود و خانواده

سیل به عنوان یک بلای طبیعی شناخته شده است که در اوایل بهار تا اواخر خرداد ماه در بیشتر مناطق ایران رخ می دهد بهار فصل مسافرت و رفتن به صحرا و کنار رودخانه ها است بهتر است همیشه آماده مقابله با سیلاب باشد تا جان خودتان را بتوانید نجات دهید در کنار رودخانه ها چادر نزده و سعی نمایید قبل از اینکه به مسافرت بروید به پیش بینی وضع هوا توجه نمایید در ادامه به بررسی چگونگی مقابله با سیل در مسافرت و حین رانندگی در جاده خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

افزایش آب رودخانه ها و سر ریز شدن آنها باعث ایجاد سیل می شود اگر با این صحنه مواجه شدید فورا از رودخانه دور شوید و افرادی که در آن حوالی می باشند را نیز دور نمایید چون احتمال طغیان رودخانه در عرض چند دقیقه وجوددارد .

مسئولین نباید اجازه دهند که جنگل ها و مناطقی که گیاه و درخت زیادی دارد در اثر بی توجهی از بین برود سیل در اثر فرسایش خاک و از بین رفتن جنگل ها به وجود می آید .

سیل هایی که در کوتاه مدت همه شهر را فرا می گیرند بدترین و خطرناکترین نوع سیل میباشند رگبار شدید و چند دقیقه ای موجب روان شدن سیل در شهر و یا طبیعت می شود .

اثرات این سیل های بسیار مخرب است و موجب تلفات و مرگ و میر افرادی که در این مکان ها حضور دارند می شود .

اگر سیل در شهر جاری شود چون همه جا ساختمان و خیابان است و جای برای جذب باران وجود ندارد این نوع سیلاب نیز باعث خسارت فراوان در شهر می شود .