گیاه پنجه گربه و خواص درمانی این گیاه برای بیماری های مختلف

گیاه پنجه گربه در طب سنتی یرای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود دمنوش این گیاه را می توانید روزانه برای تسکین درد مفاصل استفاده نمایید در افرادی که از عصاره این گیاه استفاده کرده بودند، به صورت معنی داری کاهش داشته است. این گیاه سرشار از خواص ضد التهابی می باشد و همان طور که می دانید التهاب مهم ترین عامل در بیماری آرتریت است. شما می توانید از کرم های پنجه گربه به صورت موضعی بر روی اندام های خود استفاده کنید تا از شر درد، خلاص شوید.

بیماری سرطان یک بیماری خطرناک و لاعلاج می باشد گیاه پنجه گربه را می توانید برای مبارزه و پیشگیری از بیماری سرطان استفاده نمایید این گیاه اثیر شیمی درمانی را بهتر می نماید و باعث می شود بیماری سرطان رو به بهبودی رود .

فشار خون بالا با بسیاری از داروهایی گیاهی برطرف می شود پنجه گربه نیز یکی از این گیاهان دارویی مفید برای فشار خون است که می توانید از دمنوش این گیاه برای بهتر شدن ونرمال شدن فشار خون استفاده نمایید .

سیستم ایمنی بدن را می توانید با استفاده از گیاه پنجه گربه تقویت نمایید عصاره این گیاه در موش های آزمایشگاهی امتحان نمودند و شاهد بالا رفتن سیستم ایمنی بدنشان می شود.

توانایی این گیاه در مبارزه با تبخال به دلیل آلکالوئید اکسینولول یا گلیکوزید اسید کینوویک است.

نکات احتیاطی و موارد منع مصرف گیاه پنجه گربه:

افراد ساکن مناطقی که پنجه گربه در آنجا میروید می گویند که این گیاه خیلی بی خطر و غیر سمی است. با این وجود ، تا زمانی که علم آن را به اثبات برساند، لازم است پاره ای نکات احتیاطی مد نظر باشد.

به علت تحقیقات کم در زمینه خطر زا بودن یا نبودن این گیاه و اطمینان کامل نداشتن از بی خطر بودن پنجه گربه، در مصرف آن احتیاط لازم را رعایت کنید و حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

انجمن فرآورده های گیاهان دارویی آمریکا (AHPA) این گیاه را از نظر بی خطر بودن در رده ی چهارم رتبه بندی کرده است. این بدان معنا است که این انجمن اسناد و مدارک کافی به منظور انجام رتبه بندی روشن بر آن اساس در اختیار ندارد. اما انجمن مزبور بر این باور است که محتوای تانن پنجه گربه ای، اگر در حد بالا مصرف شود چه بسا سبب شکم درد یا مشکلات معده ای _ روده ای خواهد شد.

برخی محققان میگویند که پنجه گربه را نباید برای درمان جراحی ترمیمی پوست، بیمارانی که پیوند اعضا داشته اند و بیمارانی که مبتلا به ایدز یا سل هستند، تجویز کرد.

کودکان زیر سه سال نباید این داروی گیاهی را مصرف کنند.

زنان باردار و شیرده باید از مصرف این گیاه پرهیز کنند.

ممکن است در طول مصرف پنجه گربه، با مدفوع شل یا اسهال مواجه شوید. این عارضه ی جانبی، عارضه ی ناچیزی است و در صورت تداوم مصرف پنجه گربه به تدریج رفع خواهد شد.

اگر دارو های مصونیت زا ,پلاسمای تازه یا خون منجمد یا دارو هایی را مصرف می کنید که مصرف آنها مستلزم پروتئین حیوانی یا هورمون های پپتیدی نظیر سرم های حیوانی، گاماگلوبولین وریدی، عصاره ی وریدی تیموس یا انسولین گاوی یا خوراکی است، از مصرف پنجه گربه اجتناب کنید.

اگر بیمار هستید و یا داروی خاصی مصرف می کنید، قبل از استفاده از پنجه گربه حتما با پزشک مشورت کنید.