آفت زبان را خودتان درمان کنید و خودتان پیشگیری نمایید

درمان آفت زبان – چطور ایجاد میشود ؟ چطور پیشگیری کنیم ؟

آفت زبان را خودتان درمان کنید و خودتان پیشگیری نمایید

حتما براتون پیش امده و حسابی اذیتتون کرده

آفت زبان و لب رو میگم !‌وقتی ایجاد میشه حسابی باعث اذیت و اذارتون میشه .

دندان‌های‌ خود را روزانه دوبار مسواک‌ بزنید و یک بار از نخ‌ دندان‌ استفاده‌ کنید تا بهداشت و سلامت دهان و دندان هایتان به طور کامل رعایت شود.

می توانید برای شستشوی مخاط دهان از آب جوشیده و نمک نیز استفاده کنید.

اگر معمولا ماده غذایی خاصی موجب بروز آفت در دهان شما می شود، از مصرف آن خودداری کنید.

از تماس نزدیک با فرد مبتلا به آفت پرهیز کنید و تا حد امکان ظروف فرد مبتلا را جدا کنید.

در حین مسواک زدن مراقب باشید به لثه ها و مخاط دهان آسیب وارد نشود.

در هنگام مصرف غذاها و نوشیدنی های داغ، خوراکی های خشک و خشن مانند چیپس یا نان خشک احتیاط کنید تا بافت مخاطی دهان زخمی نشده و آسیب نبیند.

 

آفت دهان یک مشکل شایع در بیماری های دهانی است که خیلی هم دردناک است.این زخم های دهانی در هر کجای دهان ایجاد میشوند در داخل لب ها ، داخل گونه و لثه ها یا در زیر زبان.آفت دهان از تبخال که در بیرون دهان و معمولا روی لب ها و گوشه دهان میزند متفاوت است. در این لینک درمان سریع آ را بخوانید

آنچه که در مورد آفت دهانی در مورد همه به یک صورت است به اوج رسیدن دردش در طول چند روز است. در واقع آفت های دهان بلافاصله بعد از ظاهر شدن در دهان دردشان شروع نمیشود و زمانی می گذرد تا اینکه به اوج درد و ناراحتی برسد.

بنابراین اگر راهی باشد که بتوانید در همین آغاز ظاهر شدن آفت آن را درمان کنید دیگر به مرحله درد نمی رسید. در زنجفیل این راه حل ساده و بدون دارو را به شما می گوییم که با انجام دادنش فردای آن روز از آفت ها خبری نیست.

این درمان خانگی آفت را با یک قاشق چای خوری نمک در آب شروع کنید. آب نمک را در دهان برای مدت چند دقیقه غرغره کنید و بچرخانید بعد بیرون بریزید. کار دیگری که باید انجام دهید به ویژه قبل از خواب این است که آب را کمی گرم کنید یا آب جوش که ولرم شده است را نصف لیمو ترش را در آن بچکانید و بدون اضافه کردن چیز دیگری آن را بنوشید. همش همین است.

با شروع آفت دهان را در روز چند بار با آب نمک شستشو دهید وشب آب لیمو بنوشید. صبح روز بعد خودتان شگفت زده خواهید شد درد و ناراحتی آفت کاملا از بین می رود.