عکس ژاله صامتی و همسرش درکنار دختران دهه ۷۰ و ۸۰ شان

ژاله صامتی (متولد ۱۴ فروردین ۱۳۵۱)، بازیگر ایرانی است. او مدتها غیبت داشته اما بیننده های تلویزیون و سریالهای دهه ۷۰ و ۸۰ نمیتوانند اورا فراموش کنند .

تا اینکه او در خندوانه حضور پیدا کرد و مجدد دیدار تازه شد .

وی در رشتهٔ تئاتر از دانشکدهٔ هنر فارغ‌التحصیل شده و فعالیت هنری خود را با حضور در فیلم دت یعنی دختر، به کارگردانی ابوالفضل جلیلی، آغاز کرد و و پس از آن در سال ۱۳۷۳ به عنوان بازیگر نقش اول فیلم «دشت ارغوانی» به کارگردانی نادر مقدس انتخاب شد.

او فعالیت حرفه ای را با بازی در فیلم‌های سینمایی «سایه به سایه»، «از جنوب تا شمال»، «خفاش»، «آخرین نبرد»، «فرار مرگبار» و «مربای شیرین» در پی گرفت.

وی همچنین در مجموعه‌های تلویزیونی متعددی از جمله «یحیی و گلابتون»، «سفر به سرزمین ملائک»، «هتل»، «فکر پلید»، «مجتمع فرخ و فرج»، «آژانس دوستی» و «این زمینی‌ها» حضور داشته است.

علاقه به بازی از کودکی

از کودکی عاشق بازیگری بودم، ۳ ساله بودم که هر کس می پرسید می خواهی چه کاره شوی، پاسخ می دادم بازیگر و این عشق هنوز درون من زنده است

عکس ژاله صامتی و همسرش درکنار دختران دهه 70 و 80 شان
شروع فعالیت

فعالیت هنری خود را با حضور کوتاه در فیلم دت یعنی دختر در سال ۱۳۷۲ وقتی ۲۱ ساله بود آغاز کرد و بکسال بعد در سال ۷۳ به عنوان بازیگر نقش اول فیلم دشت ارغوانی انتخاب شد

ورود به تلویزیون

خانوم صامتی در سال ۱۳۷۵ با سریال یحیی و گلابتون وارد قاب تلویزیون شد، و تجربه موفقی در آژانس دوستی ها در سال ۱۳۷۸ بدست آورد

گفت وگوی مادر و دختری با ژاله صامتی

دنیای مادران و دختران دنیایی زنانه، لطیف و زیباست. بخصوص اگر مادرها به نحوی با فرزندشان رفتار کنند که حس دوستانه‌ای هم در این میان شکل بگیرد.

همه دخترها به مادران‌شان وابسته هستند و همه مادران از اینکه در کنار دختران خود وقت بگذرانند لذت می‌برند.

دخترها در هر سن و سالی همدم مادر هستند و حتی ازدواج و بچه‌دار شدن هم نه‌تنها آنها را از مادرشان دور نمی‌کند که باعث هرچه نزدیک‌تر شدن‌شان هم می‌شود.

دنیای زنانه ژاله صامتی و دختران مهربانش یاس و نیاز هم یکی از همین دنیاهای زیبا و خواستنی است. صامتی جمع خودش و دخترانش را اکیپی زنانه می‌داند که در کنار هم حسابی خوش و شادند. در یکی از روزهای بهاری میزبان ژاله صامتی بازیگر خوب کشورمان و دختران دوست داشتنی‌اش شدیم و با آنها گپ و گفت جالبی داشته‌ایم در مورد دنیای مادرانه .