بهترین درمان کبد چرب در طب سنتی کم خوردن و کم نوشیدن

بهترین درمان کبد چرب در طب سنتی کم خوردن و کم نوشیدن

در تصویر بالا میبینید تفاوت کبد چرب و سالم را .

تصویر سمت راست یک کد به شدت چرب را نشان میدهد که تقریبا از کار افتاده است  و تصویر سمت چپ هم یک کبد کاملا سالم و سرحال را نشان می دهد.

نوشیدن آب در حالت ناشتا، بعد از ورزش، بعد از اعمال جنسی و بعد از حمام به شدت به کبد آسیب وارد می‌کند چرا که این اعمال اندام‌های بدن از جمله کبد را گرم می‌کند و اعضا اشتیاقشان به مصرف آب زیاد است، در صورت مصرف آب کبد آب را سریع جذب می‌کند که این عمل موجب سرد شدن کبد می‌شود و اگر مداومت به مصرف آب در این زمان‌ها شود، کبد چرب بروز پیدا می‌کند.

مصرف ترشی‌ها مانند سرکه، آبغوره خانگی، ترشی‌جات ، مصرف ماست، دوغ، خیار، کدو و نوشیدن آب سرد بدون رعایت استفاده از مصلحات آنها کبد را به سمت چرب شدن پیش می‌برد و بهتر است که در مصرف این مواد غذایی احتیاط صورت گیرد؛ ماست و دوغ را با مصلحشان نعناع یا آویشن مصرف کرد.

یبوست و خواب ناکافی از علل بروز کبد چرب است

وی با بیان اینکه ورزش کردن با شکم خالی به شدت مضر است، یادآور شد: یبوست، خواب ناکافی، عدم فعالیت بدنی، مصرف الکل از علل بروز کبد چرب است.

خواب زود هنگام شبانه بسیار برای سلامت کبد مفید است

خواب زود هنگام شبانه بسیار برای سلامت کبد مفید است و توصیه می‌شود که قبل از نیمه شب افراد بخوابند و قبل از طلوع آفتاب بیدار شوند.

خواب روز بسیار برای کبد مضر است و موجب تیرگی رنگ چهره، نقص ایمنی، فساد هضم، بدبویی دهان، صرع، فلج و تضعیف سیستم گوارش می‌شود.

نوشیدن عرقیات گیاهی مانند:

-عرق کاسنی + شاهتره + گلاب به‌میزان مساوی
-عرق کاسنی + عرق رازیانه یا هر کدام به تنهایی
-عرق گاوزبان
-عرق رازیانه
-عرق بادرنجبویه

استفاده از ادویه های خوشبو مانند:

-دارچین
-زعفران
-میخک
-مصطکی
-سیر
-خردل
-تره

استفاده از میوه‌هایی مانند:

انار-به
-انار شیرین
-انجیر
-زردک (هویچ ایرانی)

استفاده از خشکبار مانند:

-فندق
-مویز
-بادام
-پسته
-چلغوزه (تخمه هندی)

استفاده از شیر شتر و غذاهای سریع الهضم مانند زرده تخم مرغ بسیار مفید است و باید از گوشت‌های غلیظ مانند گوشت گاو، گوساله و شتر کمتر استفاده شود.همچنین نان‌هایی که خمیرشان به خوبی رسیده باشد، برای کبد مفید و نان‌هایی که در گرفتن سبوس آنها بسیار مبالغه کرده باشند برای کبد مضر هستند.

نکته آخر: کم خوردن و کم نوشیدن بهترین راه درمان کبد چرب است.

مطالب مرتبط