درمان افتادگی پلک و چشم بدوم عمل جراحی و با روشهای خانگی

درمان افتادگی پلک و چشم بدوم عمل جراحی و با روشهای خانگی

افتادگی پلک چشم ممکن است جدی تر از آنچه که به نظر می رسد، باشد. افتادگی پلک ها علاوه بر اینکه سن را بیشتر نشان می دهد باعث ایجاد بیماری های چشمی هم می شود.
توجه : پیش از مصرف هرگونه ماسک، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل ۲۰ دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.

۱٫ ماسک چای بابونه

بابونه دارای خواص ضد التهابی است که می تواند پلک چشم را تقویت کرده و برای درمان افتادگی پلک چشم مفید می باشد.

دو عدد چای کیسه ای بابونه را در آب جوش بیندازید و بگذارید تا عصاره آن در بیاید، پس از خنک شدن کیسه ها را به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه بر روی پلک چشم بگذارید.

۲٫ سفیده تخم مرغ
سفیده تخم مرغ برای سفت شدن پوست و رفع افتادگی پلک چشم مفید می باشد.

پلک چشم ها را تمیز کنید و مقداری سفیده تخم مرغ را بر روی آن ها بمالید و بگذارید تا خشک شود سپس چشم ها را با آب سرد بشویید.
۳٫ یخ

یخ عروق خونی را کاهش داده و برای رفع افتادگی پلک ها مفید می باشد. کافی است قطعات یخ را بر روی پلک چشم بمالید و به زودی اثر آن را ببینید.

دلایل چروک زودرس پوست

در معرض خورشید بودن
سموم
عدم مراقبت های زیبایی

درمان افتادگی پلک بدون جراحی
اینها تنها برخی از دلایلی هستند که پلک های شما ممکن است پیر و افتاده و خسته به نظر برسند مصرف بیش از اندازه الکل و سیگار، همراه با عوامل ژنتیکی، می تواند فرم پلک ها را تغییر دهد. افراد مبتلا به پلک های افتاده تمایل دارند راه های مختلفی برای پنهان کردن افتادگی پلک هایشان را پیدا کنند، زیرا برایشان ناخوشایند است.

چندین روش جراحی وجود دارد که این مشکل را تصحیح می کند، به خصوص وقتی که دید نیز تحت تاثیر این مشکل قرار می گیرد با این حال، این جراحی ها ارزان قیمت نیستند و هر فردی نمی تواند هزینه اش را بدهد.از سوی دیگر، اگر وضعیت و مشکل خاص و مهمی پیش نیاید، جراحی توصیه نمی شود.
پلک های افتاده فرد را پیرتر و سن را بالاتر نشان می دهد، و همانطور که در بالا ذکر شد، می تواند بینایی و دید را هم تحت تاثیر قرار بدهد ، بعضی از آمارها نشان می دهد که این یکی از پنج مساله مهم آرایشی بوده که مردم را وادار به انجام عمل جراحی در سال ۲۰۱۶ می کرد امری بسیار منفی است زیرا بسیاری از مردم نمی توانند بیهوش شوند.

قبل از رفتن نزد جراح زیبایی، باید جایگزین های طبیعی را نیز امتحان کنید، زیرا می توانند نتایج شگفت انگیزی را به شما نشان دهند.
در این بخش از نمناک در مورد درمان های طبیعی ای صحبت می کنیم که دارای خواصی هستند که می توانند باعث سفت شدن بافت های ضعیف شوند و مواد مغذی برای جلوگیری از پیری زودرس فراهم می کنند.

درمان های طبیعی برای پلک های پف دار و افتاده :
خیلی خوب است که همیشه راه حل هایی با مواد طبیعی را به بدن خود ارائه دهید که باعث ایجاد اثرات و عوارض جانبی منفی نمی شوند.

سیب و عسل:
با توجه به این که اینها حاوی مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان، آب و فیبر طبیعی هستند، این ماسک سیب و عسل یک درمان مؤثر برای شل شدگی و افتادگی پلک ها می باشد.استفاده مرتب از آن باعث کاهش افتادگی پوست می شود و مانع چروک شدن زودرس می شود.
مواد لازم:
۱ عدد سیب
۲ قاشق غذاخوری عسل(۵۰ g)

آماده سازی:
سیب را به قطعات کوچک تقسیم کنید و آن را مخلوط کنید تا یک پوره سفت بدست آید.
پس از بدست آمدن بافت مورد نظر، آن را با قاشق عسل مخلوط کنید.
ماسک را بر روی پلک خود بمالید و بگذارید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند.
سپس با آب سرد آبکشی کنید. این ماسک را حداقل ۳ بار در هفته استفاده کنید.