دانلود فیلم red sparrow 2018 گنجشک قرمز جنیفر لارنس +زیرنویس فارسی

دانلود فیلم red sparrow 2018 گنجشک قرمز جنیفر لارنس +زیرنویس فارسی

فیلم سینمایی گنجشک قرمز یا red sparrow محصول سال ۲۰۱۸ کشور آمریکا هست .

کارگردان این فیلم فرانسیس لارنس و بازیگرانی همچون جنیفر لارنس  جول ادگرتون و ماتیاس ماتیاس حضور دارند .

فیلم «گنجشک سرخ» در ژآنر معمایی هیجان انگیز ساخته شده و داستان یک جاسوس زن روس را تعریف میکند که آموزشهای ویژه و خاصی دیده تا بتواند حتی از بدن خودش به عنوان سلاح استفاده کند .

او یک ماموریت ویژه دارد و در این ماموریت با یک کارمند (CIA) برخورد میکند و تصمیم میگیرد هرطور شده ماموریت خودش را به پایان برسوند .

 

کمی نقد گنجشک قرمز:

«گنجشک سرخ» دنباله‌روی «جان ویک» (John Wick) و «بلوند اتمی» (Atomic Blonde) یکی دیگر از فیلم‌های ضدحمله‌ای استودیوهای هالیوودی است .

که هدفشان بازخوانی فیلم‌های پرطرفدار اولد-اسکولی هستند که حالا به مرز انقراض رسیده‌‌اند.

اگر آنها کیانو ریوز و شارلیز ترون را به عنوان ستاره‌ی اصلی‌شان داشتند، «گنجشک سرخ» سراغ جنیفر لارنس رفته است.

جنیفر لارنسی که اگرچه با فرانچایزهای پرطرفدارش شناخته می‌شود، اما آن‌قدر باهوش و زیرک است که اجازه ندهد پرسونایش با این قبیل فیلم‌ها شناخته و تثبیت شود .

او هر از گاهی با فیلم‌هایی مثل «مادر!» و همین «گنجشک سرخ» سری به این سوی خلوت اما هیجان‌انگیزِ سینما هم می‌زند.

دقیقا یکی از چیزهایی که «گنجشک سرخ» را به فیلم کنجکاوی‌برانگیزی تبدیل می‌کند به فرصتی که این فیلم برای دیدن جنیفر لارنس در یک فیلم متفاوت ایجاد می‌کند برمی‌گردد.

فرصت تماشای جنیفر لارنسِ به عنوان زنی با چهره و فیزیک دخترانه و لطیف و نازک و حساس و مهربان‌اش در فیلمی که تا دلتان بخواهد خشن و ضدزن و مرگبار و خون‌آلود و وحشی و پُر از چشم‌های ورم‌کرده و کبودی‌های دردناک است.

اولین چیزی که باید درباره‌ی «گنجشک سرخ» بدانید این است که اگرچه از نظر مُدل بازاریابی در تیر و طایفه‌ی «جان ویک‌»‌ها و «بلوند اتمی‌»‌ها قرار می‌گیرد .

اگرچه هر سه درباره‌ی آدمکش‌های سرسختِ تنهایی هستند که به همان اندازه‌ای که به قتل می‌رسانند، به همان اندازه هم کتک می‌خورند و درد می‌کشند و آزار می‌بینند .

و اگرچه هر سه فیلم‌هایی درباره‌ی آدمکش‌های خوش‌تیپ و اغواگری هستند که در لوکشین‌های زیبا رفت و آمد می‌کنند، اما «گنجشک سرخ» بیشتر از اینکه یک اکشنِ تمام‌عیار مثل دو فیلم کیانو ریوز و شارلیز ترون باشد، یک تریلر جاسوسی است.

«گنجشک سرخ» درست برخلاف تریلرهای فیلم که خبر از یک اکشنِ‌ بزن‌بزن بی‌توقف می‌دادند، تریلری در مایه‌های «بندزن خیاط سرباز جاسوس» و سریال «آمریکایی‌ها» (The Americans) است.

فیلمی که بیشتر از اینکه جنیفر لارنس را به ماشین کشتاری مثل آقای جاناتان ویک تبدیل کند و او را در خیابان‌ها رها کند تا مثل دستگاه کمباین، دشمنانش را درو کند و جنازه‌شان را از آن طرف بیرون بریزد، درباره‌ی این است که یک دختر معصوم باید چه فشارهایی را برای تبدیل شدن به سلاح متحرکی در خدمت دولت تحمل کند.

 

لینک های دانلود فیلم red sparrow