فیلم هزارپای انسانی The Human Centipede کثیف ترین تاریخ سینما

فیلم سینمایی هزار پای انسانی The Human Centipede به عنوان یکی از بدترین فیلم های سینمای جهان مطرح است !

اما چرا ؟ برای چه به هزارپای انسانی لقب بدترین فیلم سینمای جهان را دادند ؟

این فیلم که نسخه اول سال ۲۰۰۹ ساخته شد و قسمت اول آن به روی پرده رفت ، به خاطر اینکه صحنه های کثیف و خشن و تجاوز وحشتناک جنسی دارا بود مورد انتقاد خیلی از اهالی سینما قرار گرفت.

حتی در خیلی از کشورها اجازه اکران پیدا نکرد ! و در بعضی کشورها هم با سانسور شدید پخش شد .

ظاهرا این فیلم در ژانر وحشت است اما به عقیده خیلی باید در ژانر کثافت باشد !

اما داستان فیلم : یک دکتر جراح که دارای روح پریشانی بوده و درواقع یک دیوانه تحصیل کرده بوده است ! رویای ساختن یک انسان و آدم هزارپا را داشته و برای همین سه انسان که توریست بوده اند را میدزد !

و بعد آنها را که یک مرد و دو دختر جوان آمریکایی بودند را با عمل جراحی به هم متصل میکنه ! دهان دختر اول را به مقعد دختر دوم و دهان دختر اول را به مقعد دختر دوم !! و بعد با آنها مانند حیوانات خانگی خودش رفتار میکنه !

فیلم هزارپای انسانی The Human Centipede کثیف ترین تاریخ سینما

این فیلم درواقع یک توهین علنی به انسانیت و بشریت محسوب میشود .

کارگردان این فیلم کثیف تام سیکس عنوان کرده که داستان این بخشی از ذهنیت خود اوست اما شخصیت او نیست !!

کارگردان هلندی فیلم سه قسمتی «هزارپای انسانی» گفت: پس از ساخت دو قسمت از فیلم «هزارپای انسانی» ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به دفتر کارم آغاز شد. حتی بسیاری از مخالفان این فیلم طی پست‌های ارسالی در صفحات فیس‌بوک و توییتر، مرا فردی روانی و تهدیدی برای بشریت معرفی کرده‌اند. عده‌ای در پیام‌های خود گفته‌اند که من حتی بدتر و خطرناک‌تر از هیتلر هستم و باید کشته شوم. گروهی پا را فراتر نهاده و روش‌های مختلف شکنجه‌گری را که اغلب در فیلم به نمایش درآمده را برای کشتن من پیشنهاد داده‌اند.

سیکس در ادامه افزود: چنین پیام‌هایی تا حدودی موجب شده من به ساخت این فیلم‌ها افتخار کنم، چرا که تأثیر عمیقی بر مخاطبان داشته است.

بر این اساس، سیکس پیش از این اعلام کرده بود که فیلم «هزارپای انسانی» که درباره ربودن انسان‌ها، شکنجه و انجام برخی عملیات جراحی روی آنها است، انعکاسی از شخصیت او نیست، بلکه تنها بخشی از ماجراجویی ذهنی او بوده است و کاملاً با چنین حرکات خشن و غیر انسانی مخالف است.

گفتنی است: فیلم هزارپای انسانی در دو قسمت ساخته شده است. این فیلم به دلیل وجود سکانس‌های خشونت‌آمیز در انگلستان ممنوع شد و برای اکران آن باید ۲ دقیقه و ۳۷ ثانیه از فیلم سانسور شود تا مجوز اکران در ۱۸ کشور را به دست آورد.