دانلود فیلم پیانیست The Pianist 2002 زندگی نامه ولادیسلاو اشپیلمان

دانلود فیلم پیانیست The Pianist 2002 زندگی نامه ولادیسلاو اشپیلمان

فیلم سینمایی پیانیست The Pianist محصول سال ۲۰۰۲ کشورهای فرانسه انگلستان آلمان و لهستان است .

این فیلم در ژآنر زندگی نامهدرام موزیک ساخته شده است و البته به خاطر صحنه های جنسی به افراد زیر ۱۳ ساله توصیه نمیشود .

کارگردان فیلم پیانیست آقای رومن پولانسکی و بازیگرانی همچون آدرین برودی و توماس کرتشمن املیا فاکس و فرانک فینلی در آن بازی کرده اند .

مدت زمان فیلم ۱۴۹ دقیقه است که درواقع داستان زندگی واقعی یک نوازنده پیانوی یهودی است به نام ولادیسلاو اشپیلمان

نقد کوتاه فیلم سینمایی پیانیست :

هم اکنون پایان جنگ نزدیک است و شهر ویران شده، در یک صحنه اشپیلمن در میان ویرانه ها اتاقی پیدا میکند که یک پیانو به طور کنایه آمیزی در آن باقی مانده اما او دیگر شهامت نواختن ندارد.

صحنه های پایانی فیلم شامل مواجه اشپیلمن با یک سروان آلمانی است که به طور اتفاقی محل اختفای او را پیدا کرده است. من توضیح نخواهم داد که چه اتفاقی می افتد اما به نظر من کارگردانی پولانسکی در این صحنه و استفاده او از وقفه ها و پرداختن به جزییات استادانه است.

برخی از اظهار نظرها در مورد “پیانیست ” آن را خشک و بی روح قلمداد کرده اند. شاید این حالت سرد و بی عاطفه بازتابی از آنچه که پولانسکی می خواهد بگوید باشد.

تقریبا تمامی یهودیان واقعه Holocaust کشته شدند، بنابر این تمام داستان های نجات یافتگان نمایش نادرستی از یک حادثه واقعی با جانشین کردن پایانی دروغین است.

معمولا پیام این داستان ها این است که این قهرمانان با جرات و شهامت خودشان را نجات داده اند. خوب، بعضی به این صورت نجات پیدا کردند اما بیشترشان قربانی شدند و نکته دردناک این است که با تحمل رنج و سختی بسیار نتوانستند نجات پیدا کنند.

در راستای احترام به قربانیان، “The Gray zone” ساخته “تیم بلیک نلسون” صادقانه تر و نزدیک تر به حقیقت است، او در این فیلم به ما نشان می دهد که چگونه یهودیان گرفتار در سیستم نازیها مجبور به انجام اعمال غیر انسانی برای نجات خود می شدند.

 

افتخارات پیانیست :

رتبه ۳۸ سایت IMDb

برنده جایزه نخل طلا در سال ۲۰۰۲ (رومن پولانسکی)

جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد۲۰۰۳ (آدرین برودی)

جایزهٔ اسکار بهترین کارگردانی۲۰۰۳ · رومن (پولانسکی)

جایزهٔ اسکار بهترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی۲۰۰۳ (رونالد هاروود)

جایزهٔ سزار برای بهترین فیلم ۲۰۰۳

 

دانلود فیلم پیانیست The Pianist 2002